Trudne warunki na drodze

Autobus z 39 dziećmi wjechał do rowu!

2022-12-12 15:02

O krok od dramatu w Bierówce k. Jasła (województwo podkarpackie). W poniedziałek (12 grudnia 2022) autobus, którym podróżowało 39 dzieci wjechał do rowu. Na miejscu pracowały służby.

Trudne warunki na drogach Podkarpacia. W poniedziałek (12 grudnia 2022) w  Bierówce k. Jasła (województwo podkarpackie) autobus z 39 dzieci w wieku szkolnym wjechał do rowu na drodze powiatowej. Jak informują podkarpaccy strażacy, do zdarzenia doszło przed godziną 13.00.

- W autobusie było 39 dzieci wraz z opiekunem. Nikomu podróżujących autobusem nic się nie stało. Młodzi uczniowie zostali rozwiezieni strażackimi busami we wskazane miejsce, skąd odebrali je rodzice. Okoliczności zdarzenia są wyjaśniane - przekazuje bryg. Marcin Betleja rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Jak w poniedziałkowy poranek (12 grudnia 2022) informowali strażacy, w ciągu ostatnich ostatnich 24 godzin na podkarpaciu interweniowali blisko 160 razy.

- Nasze działania polegały głównie na usuwaniu połamanych konarów, gałęzi oraz drzew leżących na jezdniach i chodnikach. Najwięcej interwencji odnotowaliśmy w powiatach: mieleckim, rzeszowskim i tarnobrzeskim - informował bryg. Betleja.

Podkarpackie zasypane śniegiem. Jedni się cieszą, inni irytują
Sonda
Jak sobie z nimi radzisz?