Akcja CBŚP

Był poszukiwany w sprawie zabójstwa, ukrył się na Podkarpaciu. Patryk M. zmienił się nie do poznania

2023-09-04 13:03

Zatrzymano Patryka M. ps. „Pcheła”. Mężczyzna ukrywał się przed służbami, ponieważ był poszukiwany do sprawy zabójstwa, do którego doszło w Wielkiej Brytanii oraz przez polskie organy ścigania za przestępstwa o charakterze kryminalnym i narkotykowym. Mężczyzna zmienił całkowicie wygląd i ukrył się na Podkarpaciu. Zatrzymali go agenci CBŚP.

Patryk M. ps. „Pcheła” był poszukiwany w Polsce, ale też przez służby brytyjskie do sprawy zabójstwa. Jak ustalili śledczy, po zbrodni, do której doszło w Wielkiej Brytanii przedostał się do Polski, gdzie zmienił swoją tożsamość i wygląd. Całkiem „nowe” życie zaczął w województwie podkarpackim.

- Posługując się nowymi danymi osobowymi zdobył dokumenty potwierdzające tożsamość, na które kupił samochód oraz dom. Wśród miejscowych wzbudzał zaufanie przedstawiając się jako właściciel firmy budowlanej - przekazuje CBŚP.

"Nowe życie" trwało cztery i pół roku. Wszystko skończyło się, kiedy policjanci z Zarządu w Radomiu Centralnego Biura Śledczego Policji wpadli na jego trop.

- Funkcjonariusze ustalili miejsce jego pobytu oraz sposób funkcjonowania. Okazało się, że mężczyzna przebywał w ciągu dnia w wynajętym mieszkaniu, a wieczorem wracał do domu na wieś, sugerując w ten sposób okolicznym mieszkańcom, że wraca z pracy - podaje w komunikacie CBŚP.

Zatrzymanie mężczyzny odbyło przy wsparciu policjantów z Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji z Krakowa i Rzeszowa.

- Podczas akcji policjanci zlikwidowali także plantację konopi, przejmując 176 sztuk nie ściętych, częściowo uschniętych krzewów ziela konopi oraz znaleziono blisko 20 kg marihuany. Okazało się bowiem, że w zakupionym domu przygotowano w piwnicy plantację, inwestując pieniądze w osprzęt do nawadniania i oświetlenia roślin. Według śledczych nielegalna uprawa przygotowana była na około 500 sztuk krzaków ziela konopi i mogła przynieść właścicielowi rocznie około milion złotych dochodu - informuje CBŚP.

Patryk M. w Prokuraturze Okręgowej w Krośnie usłyszał zarzuty uprawy konopi i posiadania narkotyków, po czym Sąd Rejonowy w Krośnie zastosował wobec niego areszt. W dalszej kolejności będzie odpowiadał także za inne przestępstwa.

Okniński zdradza tajemnice Diablo Włodarczyka

Slang policyjny. Czy dogadałbyś się z policją? Sprawdź!

Pytanie 1 z 14
"Czekolada" w slangu policyjnym to: