Nawsie. Chciał siekierą rozłupać czaszkę policjanta. Nie odpowie za swój czyn!

2020-05-15 10:52
SIEKIERA
Autor: Facebook Mateusz B. nai odpowie karnie za atak na policjanta

W malutkim Nawsiu (woj. podkarpackie) miejscowi żyją historia, która zdarzyła się we wrześniu ubiegłego roku. Wówczas 23-letni Mateusz B. z siekierą rzucił się na policjanta poważnie raniąc jego głowę. Młody mężczyzna trafił do aresztu z poważnymi zarzutami, ale okazało się, że nie odpowie za swój bestialski czyn!

Do dramatycznego zdarzenia doszło w domu rodzinnym Mateusza B. Napastnikiem był 23-letni mieszkaniec Nawsia, który uciekł ze szpitala psychiatrycznego w Straszęcinie, gdzie wcześniej dobrowolnie się zgłosił. Policja od razu rozpoczęła poszukiwania. Najpierw chcieli sprawdzić dom młodego mężczyzny. 23-latek ukrywał się w piwnicy, kiedy policjanci weszli do budynku.

Nagle młody mężczyzna rzucił się z siekierą na funkcjonariusza. 26-letni policjant z raną głowy, w ciężkim stanie został przewieziono do szpitala. Jego obrażenie były bardzo poważne. Mateusz B. został w końcu zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Groziło mu nawet dożywocie, jednak za swój czyn nie odpowie. Chłopak wcześniej już przebywał w szpitalu pod opieką lekarzy psychiatrów. Brał też lekarstwa.

Czytaj też: Próba samobójcza na stacji benzynowej w Jarosławiu. 26-latek znaleziony w toalecie

- Prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Rzeszowie wniosek o umorzenie postępowania w tej sprawie z powodu stwierdzenia niepoczytalności podejrzanego. Zawnioskowaliśmy też o umieszczenie podejrzanego w zakładzie psychiatrycznym. Mężczyzna do 29 lipca pozostanie w areszcie śledczym w Krakowie  Decyzja sądu jeszcze nie zapadła –Bernadetta Szpyrka-Kwartnik, zastępca prokuratora rejonowego w Ropczycach.

SIEKIERA
Autor: Beata Olejarka Miejsce zdarzenia

Policjant, który został ranny przy obezwładnianiu agresywnego 23-latka przeszedł operację. Zrekonstruowano mu przednią część czoła, oraz wydobyto odłamki kostne. Na szczęście wrócił już do zdrowia.

Zobacz też: Pociąg śmiertelnie potrącił mężczyznę. Tragiczny wypadek w Głuchowie

 

Masz podobny temat?

Napisz do autora tekstu:

podkarpackie@se.pl

Ponad tona nielegalnego tytoniu pod Zieloną Górą! Trzy osoby zatrzymane
Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE