Dramat

Ciężarówka rozwaliła dom przy drodze. Papież czuwał nad życiem mieszkańca

2023-12-08 8:32

Do dramatycznego wydarzenia doszło w Zaleszanach (pow. stalowowolski) na Podkarpaciu. W nocy z czwartku na piątek (7/8 grudnia 2023) tir uderzył w dom! Runęła jedna ze ścian budynku. Szczegóły poniżej.

Do wypadku doszło w nocy z czwartku na piątek (7/8 grudnia 2023) tuż przed północą w Zaleszanach w pow. stalowowolskim na Podkarpaciu. Tir, który przewoził materiały budowlane, uderzył w dom! Jak do tego doszło?

- Tuż przed północą w Zaleszanach w pow. stalowowolskim doszło do zderzenia tira przewożącego materiały budowlane z samochodem osobowym. Po zderzeniu kierowca tira uderzył w stojący przy drodze, murowany dom. Uderzenie było tak silne, że runęła jedna ze ścian budynku - informuje bryg. Marcin Betleja rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego.

Szczęście w nieszczęściu - mieszkaniec domu był w tym czasie w innym pomieszczeniu. Nic mu się nie stało. Zza przebitej ściany domu, widać wizerunek papieża. Do szpitala trafili kierowcy samochodów. 

- Do szpitala zostali zabrani kierujący samochodami. Na miejsce został wezwany powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, który określi stopień zniszczenia budynku. W działania zaangażowanych było 19 strażaków z pow. stalowowolskiego - relacjonuje bryg. Betleja.

Świąteczne Miasteczko z Jarmarkiem w Rzeszowie