Dramatyczne zakończenie pijackiej kłótni w Rzeszowie. 25-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

i

Autor: podkarpacka policja Dramatyczne zakończenie pijackiej kłótni w Rzeszowie. 25-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

Horror w Rzeszowie

Dramatyczne zakończenie pijackiej kłótni w Rzeszowie. 25-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

2022-12-19 12:46

Podczas wspólnego picia alkoholu w Rzeszowie przy ul. Wrzosowej doszło do sprzeczki, która zakończyła się niebezpiecznym atakiem. Jak podaje policja, 25-latek miał zaatakować i ugodzić niebezpiecznym narzędziem 30-letniego mężczyznę, następnie zbiegł z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w sobotę 10 grudnia, po godz. 22.00 w Rzeszowie w mieszkaniu przy ul. Wrzosowej. Podczas imprezy alkoholowej w Rzeszowie miało dojść do usiłowania zabójstwa.

- Jak wynikało ze zgłoszenia, w mieszkaniu przy ul. Wrzosowej, miało dojść do zranienia mężczyzny. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że w mieszkaniu, podczas wspólnego picia alkoholu, doszło do sprzeczki pomiędzy dwoma mężczyznami i kobietą. W jej trakcie, jeden z mężczyzn ugodził niebezpiecznym narzędziem męża kobiety, po czym zbiegł. Przybyła na miejsce załoga pogotowia ratunkowego, po udzieleniu pierwszej pomocy, przewiozła rannego 30-lateka do szpitala - przekazuje KMP Rzeszów.

Mundurowi przeprowadzili oględziny i ustalili świadków wydarzenia. Zajęli się poszukiwaniami zbiegłego napastnika. Podejrzewanego mężczyznę zatrzymali dzień później, około godz. 14.00 w mieszkaniu członka rodziny.

- Zebraniem materiału dowodowego zajęli się funkcjonariusze z komisariatu na Nowym Mieście. Okazało się, że zatrzymany 25-latek był poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego, wydanego przez Sąd Rejonowy w Nisku - informuje policja.

Akta sprawy policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Na podstawie zgromadzonego materiału, prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara na czas nie krótszy niż 8 lat.

Festiwal Czekolady w Rzeszowie
Sonda
Czujesz się bezpiecznie w swoim domu?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki