Dwaj PIJANI kierowcy trafili na patrol policji. To co zrobili, ZASKAKUJE!

2019-09-17 15:36 BL
Dwaj pijani kierowcy trafili na patrol policji
Autor: Energepic.com Dwaj pijani kierowcy trafili na patrol policji

Wyjątkową "pomysłowością" wykazali się dwaj mężczyźni z powiatu niżańskiego. Obaj będąc pod wpływem alkoholu, zmieniali się za kierownicą samochodu, który w końcu zatrzymała policja.

Cała sprawa wyszła na jaw w okolicach remontowanego przejazdu kolejowego w miejscowości Nowosielec (gmina Nisko). Właśnie to miejsce w sobotę patrolowali niżańscy policjanci, którzy czuwali nad bezpieczeństwem kierowców w miejscu zamkniętego przejazdu na drodze krajowej nr 19.

Po godzinie 21.00 podejrzenie funkcjonariuszy wzbudziły manewry BMW, które dwukrotnie zatrzymywało się po przeciwnych stronach drogi. Na jednym poboczu znajdujący się w nim mężczyźni, którzy prawdopodobnie nie wiedzieli, że przejazd jest zamknięty, zamienili się miejscami. Dotychczasowy pasażer usiadł na miejscu wcześniejszego kierowcy. Chwilę później samochód ruszył w stronę policjantów... bez włączonych świateł.

Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Szybko okazało się, że obaj mężczyźni jadący BMW byli pijani. Kierujący autem na ostatnim odcinku 24-latek z Jeżowego miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. U drugiego z mężczyzn, 26-latka z Kończyc, który wcześniej był za kierownicą pojazdu, alkomat wykazał 1,3 promila alkoholu.

Ponadto wyszło na jaw, że drugi z mężczyzn, miał sądownie orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jego kolega chcąc "ratować" sytuację, zgodził się zamienić miejscami. Teraz  jednak sam będzie musiał się liczyć z konsekwencjami prawnymi.

Obaj zatrzymani będą odpowiadać za jazdę w stanie nietrzeźwości. Ponadto 26-latek z Kończyc, który kierował jako pierwszy, odpowie za niestosowanie się do sądowego zakazu. Samochód, który prowadzili, został odholowany na strzeżony parking.