Dyrektor Biblioteki Głównej UR Mistrzynią Polski w triathlonie!

Autor: Uniwersytet Rzeszowski Dyrektor Biblioteki Głównej UR Mistrzynią Polski w triathlonie!

2019-07-03 11:19

Na co dzień dba o to, by w bibliotece nie zabrakło książek, w wolnym czasie zdobywa medale. Mowa o Bożenie Jaskowskiej, dyrektorce Biblioteki Uniwersytetu Rzeszowskiego, która została mistrzynią Polski w triathlonie. Na dystansie 1/2 IM nie miała sobie równych, a oprócz rywali, musiała walczyć z upałami.

W rozgrywanych 30 czerwca Super League Triathlon Poznań Mistrzostwach Polski Amatorów na dystansie 1/2 IM, dr Bożena Jaskowska – Dyrektor Bibliotek Głównej UR, wygrała swoją kategorię wiekową zdobywając złoty medal MP. Jest więc Mistrzynią Polski w triathlonie na dystansie 1/2 IM w swojej kategorii wiekowej.

Jak mówi sama zawodniczka – „Warunki pogodowe były bardzo trudne, temperatura w cieniu oscylowała wokół 38 stopni C, zatem organizator zdecydował się na skrócenie dystansu w trosce o zdrowie zawodników, zwiększono też (potrójnie) zapasy wody i lodu na trasie. Najważniejsze jednak, że zawody w randzie MP się odbyły. I wszyscy musieliśmy przez kilka godzin mierzyć się ze sobą, swoimi słabościami, rywalami oraz warunkami pogodowymi. Oraz na szczęście w zdrowiu dotrzeć do mety. To mój drugi medal MP, dwa lata temu wywalczyłam brąz.”

Do największych sukcesów sportowych Pani Dyrektor należą: uczestnictwo w Mistrzostwach Świata IM na Hawajach 2018 r. oraz zdobycie tytułu Wicemistrzyni Świata Challenge Family na dystansie średnim w swojej kategorii wiekowej (2018).