Usłyszał wyrok za gwałt na wnuczce

Dziadek Zygmunt gwałcił malutką wnusię. Trafi do więzienia, ale tylko na 3,5 roku?

W poniedziałek, 5 grudnia 2022 roku, przed Sądem Okręgowym w Przemyślu zapadł wyrok w sprawie Zygmunta W. (77 l.), który był oskarżony o gwałcenie własnej wnuczki. Dziecko miało zaledwie kilka lat. Sąd uznał winę oskarżonego, ale wymierzył mu karę, która jest w dolnej granicy w Kodeksie Karnym za zbrodnię, której się dopuścił.

Do koszmaru dziecka miało dojść w malutkiej wiosce pod Lubaczowem na Podkarpaciu. Dziadek dziewczynki, Zygmunt W., był oskarżony o gwałcenie własnej wnuczki! Według ustaleń śledczych mężczyzna miał przynajmniej trzykrotnie doprowadzić do obcowania płciowego z dzieckiem. Zygmunt W., mieszkał z synem, synową i ich ośmiorgiem dzieci.

– 13 czerwca Prokuratura Okręgowa w Przemyślu skierowała do Sądu Okręgowego w Przemyślu akt oskarżenia przeciwko Zygmuntowi W. Mężczyzna został oskarżony o popełnienie przestępstwa z art. 197 par 1 punkt 2 i 3 w związku z artykułem 12, czyli o zgwałcenie osoby małoletniej i spokrewnionej. Zarzut obejmuje czasookres od maja 2020 do 28 czerwca 2021 r. Mężczyzna co najmniej trzykrotnie doprowadził przemocą małoletnią do obcowania płciowego poprzez wykonywanie wobec niej innych czynności seksualnych. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata, ponieważ jest to zbrodnia – informowała Marta Pętkowska z Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

Proces dziadka oskarżonego o tę potworną zbrodnię ruszył w sierpniu tego roku i toczył się z wyłączeniem jawności. W grudniu zapadł nieprawomocny wyrok. Zygmunt W. usłyszał, że trafi do więzienia na 3 lata i 6 miesięcy. Sąd zastosował też środki karne wobec oskarżonego w postaci zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną na okres 10 lat po opuszczeniu zakładu karnego oraz okresowe opuszczenie domu, w którym mieszkał wraz z pokrzywdzoną wnuczką na 10 lat, ponadto ma zapłacić pokrzywdzonej nawiązkę w kwocie 10 tys. zł.

Prokuratura wyjaśnia czy dziadek wykorzystywał swoją 6-letnią wnuczkę
Sonda
Jaka powinna być w Polsce kara za gwałt?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE