Konie po przejściach znalazły azyl w Fundacji Ada w Przemyślu [WIDEO, GALERIA]

2023-03-10 12:22

Wicherek Tequila i Tina trzy piękne konie, których historia porusza do łez. Najpierw w bardzo złych warunkach służyły ludziom, potem ktoś się nad nimi zlitował i wykupił je, by dać im nowe życie, jednak przerosły go finanse. Teraz droga koni po raz kolejny zaczyna się w nowym miejscu.

Tym nowym miejscem jest Fundacja Ada. Konie trafiły na wielki wybieg  we Fredropolu, gdzie mogą swobodnie chodzić. Mama córka i przyjaciel koniowej rodziny.

- Są ze sobą bardzo zżyte, więc zaadoptowano je razem -Wicherek Tequila i Tina. Zamieszkały w naszej "Twierdzy Wykluczonych". Historia pełna emocji. Ich życie początkowo to bryczki i relaks dla ludzi. Łatwo nie miały. Wykupione przez dobre serca, odnalazły spokój. Mama Tequila-jasna, urodziła brunetkę- Tinę. Wicherek to chłopak i przyjaciel. Szczęście nie trwało wiecznie. Niestety ciężki los i finanse przekreśliły raj. Szukając nowego miejsca, zapytano nas o pomoc. I o to są. Wierzymy, że razem stworzymy im szczęście i bezpieczeństwo - napisali pracownicy Fundacji Ada.

Konie trafiły do Fredropola w ostatnim tygodniu. Przygotowano dla nich duży wybieg i miejsce pod dachem. Mają swojego opiekuna, jedzenie i weterynarzy, którzy o nie zadbają.  Mogą teraz spokojnie spacerować po swoim nowym miejscu na ziemi.

Konie po przejściach trafiły do Ady