Koronawirus: kwarantanna w parafii bł. Karoliny w Rzeszowie. Są wyniki badań księży

2020-06-09 22:09 AP
Śmierć zakażonego koronawirusem proboszcza z Drwini. Prokuratura nie ma wątpliwości!
Autor: kisistvan77/Pixabay.com Prokuratura nie widzi powodu, by wszczynać śledztwo w sprawie śmierci księdza Romana Kopacza

Jak informują księża, u czterech wikarych, którzy zostali objęci kwarantanną wynik w kierunku COVID-19 jest negatywny. Piąty ksiądz z parafii bł. Karoliny w Rzeszowie z pozytywnym wynikiem przebywa w szpitalu zakaźnym w Łańcucie. Z informacji przekazanych przez parafię, jego stan zdrowia jest bardzo dobry.

Jak już informowaliśmy, na podstawie decyzji sanepidu księża z parafii bł. Karoliny w Rzeszowie trafili na kwarantannę.

Jeden z nich został zakażony koronawirusem. Pozostali księża trafili na kwarantannę. Jak się okazuje, czterech wikariuszy jest zdrowych.

Czytaj też: Rzeszów. Ksiądz zakażony koronawirusem! Udzielił pierwszej komunii dzieciom!

- Pragniemy podać do wiadomości, że przeprowadzone w czasie kwarantanny badania 4 osób duchownych (wikarych) naszej parafii w kierunku koronawirusa dały wynik negatywny. Piąty ksiądz z parafii, z pozytywnym wynikiem przebywa w szpitalu zakaźnym w Łańcucie. Jego stan zdrowia jest bardzo dobry. - czytamy na stronie parafii.

Osoby, które od 24 maja uczestniczyły w liturgii powinny obserwować stan swojego zdrowia. Osoby zaniepokojone proszone są o kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Rzeszowie pod numerem: 17 85 419 69 lub 17 85 419 09 lub 668 958 999, w godz. 7:30 - 20:00.

- Wszystkim parafianom dziękujemy za każdy gest troski i modlitwy o nasz stan zdrowia. Mamy świadomość, że sam fakt pojawienia się zakażenia u jednego z naszych kapłanów sprawił, że wielu żywi głębokie obawy o zdrowie swoje i bliskich.  Przepraszamy wszystkich, którzy w niezamierzony sposób zostali wystawieni na możliwość zakażenia. Wszystkich naszych Parafian i gości uczestniczących we Mszach świętych w tym ostatnim czasie zagrożenia zarażeniem polecać będziemy Bogu podczas Mszy w czwartek w Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. sprawować będzie jeden z kapłanów w swoim mieszkaniu o godz. 12.00. - czytamy.

Koronawirus na podkarpaciu - najnowsze informacje

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj