Krasne: Nie żyje ks. Adam Dzióba. Miał koronawirusa. W czwartek pogrzeb [PROGRAM]

2020-09-15 12:19 Marek Targoński
Krasne: Nie żyje ks. Adam Dzióba. Miał koronawirusa. W czwartek pogrzeb [PROGRAM]
Autor: Pixabay/goszka

Znamy program uroczystości, które będą ostatnią ziemską drogą ks. Adama Dzióby. Proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Krasnem miał koronawirusa. W środę zostanie pożegnany przez wiernych, a w czwartek jego pogrzeb w rodzinnej parafii w Lipnicy koło Kolbuszowej. Kapłan miał 54 lata.

Ks. Adam Dzióba zmarł 12 września. Miał 54 lata, z czego 29 przeżył jako kapłan. Był proboszczem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Krasnem. To właśnie tam pożegnają go wierni w środę, 16 września. O godz. 18.00 mszy żałobnej w intencji zmarłego kapłana będzie przewodniczył bp Jan Wątroba.

Następnego dnia, w czwartek, 17 września (godz. 15.00), pogrzeb ks. Adama Dzióby w rodzinnej parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia w Lipnicy koło Kolbuszowej (diecezja sandomierska). Uroczystościom będzie przewodniczył bp Edward Białogłowski.

Na początku września stan zdrowia duchownego uległ pogorszeniu, trafił do szpitala. Testy potwierdziły, że doszło do zakażenia SARS-CoV-2. Po wykryciu koronawirusa – księża z parafii w Krasnem zostali skierowani na kwarantannę.

Na Podkarpaciu od początku epidemii potwierdzono 2979 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 2332 osoby wyzdrowiały. Odnotowano aż 104 zgony. W całym kraju tragiczny bilans epidemii i zgonów osób z COVID-19 wzrósł dziś (15 sierpnia) do 2227.

Super Raport 14.09 (Goście: Kamil Bortniczuk - Porozumienie, Michał Kamiński - Wicemarszałek Senatu oraz Michał Kobosko - Polska 2050)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.