Krosno: NOŻOWNIK z USA ranił żonę i teściową, chciał podpalić dom!

2019-09-09 15:01 BL
Nożownik ranił żonę i teściową
Autor: Twighlightzone / Pixabay.com Nożownik ranił żonę i teściową

Do budzących grozę scen doszło dziś w Krośnie. Obywatel Stanów Zjednoczonych miał tam ranić nożem dwie kobiety - żonę i teściową. Następnie próbował podpalić budynek, w którym się znajdowały.

Makabryczna sytuacja miała miejsce w jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy Białobrzeskiej w Krośnie. Według nadkomisarz Marty Tabasz-Rygiel z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, cytowanej przez portal krosno112.pl, miało tam dojść do awantury domowej z użyciem ostrego narzędzia.

Po przybyciu funkcjonariuszy na miejsce, okazało się, że Amerykanin posiadający kartę stałego pobytu w Polsce, który za kilka dni miał jednak opuścić nasz kraj, pokłócił się z rodziną żony. W efekcie awantury, chwycił za kuchenny nóż i ranił nim żonę oraz teściową, a następnie próbował podpalić budynek, podkładając ogień.

Na miejscu przytomnością wykazał się właściciel posesji, który ugasił pożar, a następnie wezwał służby. Na miejscu pojawiła się karetka pogotowia ratunkowego, straż pożarna oraz policja. Ratownicy medyczni zajęli się opatrywaniem rannych kobiet. Jedna z nich doznała raniona nożem m.in. w nogę. Strażacy zajęli się z kolei zabezpieczeniem miejsca zdarzenia, aby zapobiec ewentualnemu powrotowi rozprzestrzeniającego się ognia.

Policjanci zabezpieczyli materiały dowodowe, zapoznali się ze sprawą i dokonali oględzin miejsca zdarzenia. Przede wszystkim zatrzymali jednak napastnika, który został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. Teraz czekają go poważne konsekwencje prawne.