Stonoga oskarża wrocławskiego księdza o gwałt. Kuria bada sprawę

i

Autor: Senlay /Pixabay.com Stonoga oskarża wrocławskiego księdza o gwałt. Kuria bada sprawę

Szok na Podkarpaciu

Ksiądz napadnięty podczas kolędy na Podkarpaciu! Zaatakowano go nożem

2023-01-02 10:55

Do niecodziennego zdarzenia doszło w Jaśle na Podkarpaciu. Podczas odbywania wizyt duszpasterskich ksiądz został napadnięty przez zakapturzonego mężczyznę! Wymachiwał nożem, zabrał duchownemu teczkę z dokumentami. Poszukuje go policja.

W czwartek (29 grudnia 2022) w około godziny 19.00 na ulicy PCK w Jaśle nieznany mężczyzna napadł na księdza, który odwiedzał parafian. Zabrał księdzu teczkę, w której znajdowały się m.in. obrazki bożonarodzeniowe, nie było tam jednak pieniędzy. Informacje potwierdza jasielska policja.

- Ze zgłoszenia, które otrzymaliśmy wynika, że ksiądz z kościoła pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Jaśle, który odwiedzał domy w związku z wizytą duszpasterską, po wejściu na jedną z posesji został zaatakowany przez nieznanego mężczyznę, który podbiegł do niego, chciał wyszarpać mu teczkę, w której znajdowały się obrazki bożonarodzeniowe, kropidło i modlitewnik, dokumenty parafialne - przekazuje nam komisarz Piotr Wojtunik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Mało tego, mężczyzna wymachiwał nożem, by osiągnąć swój cel. Kiedy zabrał teczkę, oddalił się na pobliskie osiedle. Mężczyzna wciąż jest poszukiwany.

- Policjanci w dalszym ciągu prowadzą w tej sprawie czynności zmierzające do tego, żeby tę osobę ustalić i zatrzymać - przekazał nam w poniedziałek (2 stycznia) Piotr Wojtunik.

Jak podaje policja, księdzu nic się nie stało, nie został w żaden sposób zraniony.

Niezwykła szopka w Różance przyciąga tłumy
Sonda
Czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?