Luksusowe samochody zatrzymane na granicy. Pochodziły z przestępstw

i

Autor: BIOSG Luksusowe samochody zatrzymane na granicy. Pochodziły z przestępstw

Straż graniczna

Luksusowe samochody zatrzymane na granicy. Pochodziły z przestępstw

2022-09-23 7:32

Dwa luksusowe samochody zatrzymali w ostatnim czasie strażnicy graniczni w Krościenku i Korczowej. Jak się okazało, oba pojazdy o łącznej wartości 260 tys. złotych pochodziły z przestępstwa. Szczegóły poniżej.

Pierwsze auto zatrzymano w środę (21 września 2022) podczas kontroli samochodów osobowych wjeżdżających do Polski przez przejście graniczne w Korczowej.

- Tuż po godzinie dwunastej do odprawy granicznej zgłosiła się 49-letnia obywatelka Ukrainy. Kobieta kierowała samochodem marki Toyota CHR (rok prod. 2021) na ukraińskich numerach rejestracyjnych. W trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili, że auto figuruje w międzynarodowych bazach poszukiwawczych SIS i INTERPOL jako utracone na terytorium Grecji. Pojazd o szacunkowej wartości 130 tys. złotych zatrzymano i wraz z kierowcą przekazano funkcjonariuszom policji - informuje Andrzej Bembenek z zespołu prasowego BIOSG.

To nie jedyny luksusowy samochód zatrzymany na granicy w ostatnim czasie. Kilka godzin później strażnicy graniczni z Krościenka odzyskali drugi samochód pochodzący z przestępstwa.

- Tym razem był to Lexus NX300h (rok prod. 2016), którego 62-letni obywatel Ukrainy próbował wywieźć z Polski. W wyniku kontroli legalności pojazdu ustalono ingerencję osób trzecich w pole numerowe VIN (niepowtarzalne numery identyfikacyjne pojazdu). Samochód został zatrzymany i zostanie poddany szczegółowej ekspertyzie przez specjalistów z SG. Szacunkowa wartość pojazdu to 130 tys. złotych - przekazuje informuje Andrzej Bembenek z BIOSG.

W tym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali samodzielnie lub przy współpracy z innymi służbami blisko 100 pojazdów pochodzących z przestępstwa. Ich łączna szacunkowa wartość przekracza 6,7 mln złotych.

Zobacz też: Prezydent Rzeszowa o podwyżkach cen biletów MPK. Nie zostawił wątpliwości

Grób Anny zamordowanej w Przemyślu
Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE