Mielec: Śmierć na przejściu dla pieszych. Makabryczny wypadek na pasach

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Janitors

Zgroza na pasach

Mielec: Śmiertelny wypadek na przejściu dla pieszych. 65-latka nie żyje

2022-07-18 9:04

Mielec. Makabryczny wypadek drogowy na przejściu dla pieszych. 65-letni kierowca wjechał w swoją rówieśniczkę. Piesza nie miała szans „w starciu” z samochodem. Potrącona kobieta trafiła do szpitala, ale jej życia nie udało się uratować. Okoliczności tragicznego wypadku bada teraz policja i prokuratura. Jak doszło do tej tragedii?!

Piesi, jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, są bezbronni, gdy dochodzi do potrącenia. Ich obrażenia są często bardzo poważne – mogą prowadzić do śmierci. Tak było i w tym przypadku. Jak podaje policja – w piątek (15.07) około godz. 14.30 doszło do tragicznego wypadku w Mielcu.

65-letni kierowca renault scénic, skręcając w lewo z ul. Sikorskiego w al. Niepodległości, potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych kobietę. 65-letnia piesza trafiła do szpitala. Niestety jej życia nie udało się uratować – potwierdzają mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratury wyjaśniają teraz okoliczności tragicznego wypadku. Jednocześnie apelują o więcej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych! Dobra pogoda sprawia, że na ulicach jest więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego – pieszych, rowerzystów, rolkarzy, użytkowników deskorolek czy hulajnóg. Każdy z nich musi przestrzegać przepisów, tak jak kierowcy samochodów, ale gdy dochodzi do wypadku – są zupełnie bezbronni.

Trzyosobowa rodzina zginęła w wypadku pod Szuszalewem na Podlasiu. Katarzyna, Tomasz i Kacperek spoczęli w jednym grobie na cmentarzu w Różanymstoku

Ostatnie dni to czarna seria tragicznych zdarzeń na drogach Podkarpacia. Tylko w niedzielę (17.07) w czterech wypadkach drogowych jedna osoba zginęła, a aż cztery zostały ranne. W piątek i w sobotę też doszło do tragicznych, śmiertelnych wypadków. Każdy z nich to prawdziwy dramat dla rodzin i bliskich, pogrążonych w żałobie po zmarłych.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?