Niezwykłe nagranie rysia w Bieszczadach. Wszystkie Ryśki to fajne chłopaki

i

Autor: pixabay.com/ screen z filmu Niezwykłe nagranie rysia w Bieszczadach. "Wszystkie "Ryśki" to fajne chłopaki"

Wspaniałe nagranie

Niezwykłe nagranie rysia w Bieszczadach. "Wszystkie "Ryśki" to fajne chłopaki"

2023-02-16 7:40

W mediach społecznościowych na profilu Dzikie Bieszczady pojawiło się niezwykłe nagranie, przedstawiające rysia. "Na ten kilkudniowy wyjazd w Bieszczady wybrałem się, żeby pogonić kota" - czytamy na profilu.

Nagranie z rysiem w roli głównej pojawiło się w mediach społecznościowych na profilu Dzikie Bieszczady.

- Na ten kilkudniowy wyjazd w Bieszczady wybrałem się, żeby pogonić kota, a wyszło w zasadzie odwrotnie. Podczas tropienia kot przegonił mnie przez najgęstsze krzaki i największe zaspy, żeby finalnie dać pokaz nawoływań godowych i znakowania terenu na leśnej drodze. Zwróćcie uwagę na tylną, prawą łapę rysia. Wygląda na to, że nieco kuleje - napisał pan Damian, fotograf, który prowadzi profil Dzikie Bieszczady.

Internauci są zachwyceni nagraniem: "Super nagranie!" ; "Wszystkie "Ryśki" to fajne chłopaki"; "Cudowny KOT przepiękny"; "Natura jest piękna, a życie zwierząt na wolności bezcenne "; "WOW !!!!!!!!!!!! Cudowny", "Super kotek"; "Mega rzadki widok, zazdroszczę".

Rysie to niezwykle rzadki widok, od 1995 roku są chronionym gatunkiem, ale to właśnie populacja tego zwierzęcia na Podkarpaciu jest najliczniejsza w naszym kraju i wynosi nawet 100 osobników. Zwierzęta te żyją głównie w lasach

Sonda
Często jeździsz w Bieszczady?