Nowy niedźwiedź w Bieszczadach. Dostał na imię Andrzej

i

Autor: bodsa /pixabay.com Nowy niedźwiedź w Bieszczadach. Dostał na imię Andrzej

Stary znajomy

Niedźwiedź Andrzej pojawił się w Bieszczadach. Co zrobić jak go spotkasz?

2022-09-19 10:58

W Bieszczadach, a konkretnie w Nadleśnictwie Baligród pojawił się nowy niedźwiedź. Dostał na imię Andrzej. Zwierzę pojawiło się jakiś czas temu w starym sadzie, a w niedzielę (18.09.2022) Lasy Państwowe poinformowały, że niedźwiedź Andrzej powrócił.

Jakiś czas temu Nadleśnictwo Baligród poinformowało o nowym niedźwiedziu, który pojawił się w starym sadzie. Zwierzę otrzymało na imię Andrzej: "Serdecznie witamy i zapraszamy do częstych odwiedzin" - napisały Lasy Państwowe w mediach społecznościowych.

Niedźwiedź Andrzej skorzystał z zaproszenia i po raz kolejny pojawił się w okolicy. Nagranie z "odwiedzin" niedźwiedzia udostępniły Lasy Państwowe. Jak się zachować, gdy spotkamy niedźwiedzia? Jak czytamy w informatorze, który powstał przy współpracy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, Wydziału Środowiska i Rolnictwa PUW oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii, należy oddalić się w sposób cichy i spokojny – nie należy uciekać, ponieważ wtedy niedźwiedź może potraktować cię jak zdobycz. Jeśli niedźwiedź cię obserwuje i ma uszy położone do tyłu, nie wolno się poruszyć - należy powoli się wycofać. Co w przypadku, kiedy niedźwiedź nie traci zainteresowania? Należy delikatnie położyć się na ziemi, podkurczyć nogi, osłonić rękoma szyję i twarz. Nie należy wspinać się na drzewo - niedźwiedź zrobi to o wiele szybciej.

Aleksander Kwśniewski krytykuje premiera [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]
Sonda
Często jeździsz w Bieszczady?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki