Ogromny pożar hali produkcyjnej. Z ogniem walczyło ponad 100 strażaków

i

Autor: Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie/zdjęcie ilustracyjne Ogromny pożar hali produkcyjnej. Z ogniem walczyło ponad 100 strażaków

Dramat

Ogromny pożar hali produkcyjnej. Z ogniem walczyło ponad 100 strażaków

2023-09-25 9:18

W nocy z niedzieli na poniedziałek (24/25 września 2023) w Cmolasie na Podkarpaciu doszło do pożaru hali produkcyjnej. Z ogniem walczyło ponad 100 strażaków. Pracownicy hali ewakuowali się jeszcze przed przyjazdem straży. Szczegóły poniżej.

Ponad 100 strażaków, 28 zastępów straży pożarnych gasiło pożar hali zakładu produkującego i przetwarzającego tworzywa sztuczne w Cmolasie k. Kolbuszowej (Podkarpackie). Do pożaru doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek (24/25 września).

- Informację o pożarze otrzymaliśmy około godziny 1.30. W momencie, gdy na miejsce przyjechali strażacy, ogniem objęta była hala o wymiarach około 25x50 metrów. Z hali jeszcze przed przyjazdem strażaków ewakuowało się 8 pracowników. Na szczęście nic im się nie stało - informuje bryg. Marcin Betleja rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Strażacy ugasili ogień i zapobiegli rozprzestrzenianiu się pożaru na pozostałe, sąsiednie budynki.

- Na miejscu stan powietrza monitorowany był przez mobilne laboratorium z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Leżajsku. W kolimacyjnym momencie w gaszeniu ognia zaangażowanych było ponad 100 strażaków z 8 powiatów województwa podkarpackiego - podaje bryg. Betleja.

Jak informuje rzecznik, w tej chwili trwa częściowa rozbiórka hali, która runęła oraz sprawdzanie, czy nie ma w niej jeszcze dodatkowych zarzewi ognia. Przyczyna pojawienia się ognia nie jest znana. Zostanie ona ustalona.