Parada Balonowa Miłość -Pokój -Jedność w Rzeszowie

i

Autor: AP Parada Balonowa "Miłość -Pokój -Jedność" w Rzeszowie

Parada Balonowa "Miłość - Pokój - Jedność" w Rzeszowie [WIDEO]

2022-03-05 17:06

W sobotę (5 marca 2022) przez Rzeszów przeszła, a w zasadzie przejechała Parada Balonowa "miłość_POKÓJ_jedność". Uczestnicy wzięli ze sobą białe balony. Szczegóły poniżej.

Parada Balonowa "Miłość - POKÓJ - Jedność"

W Rzeszowie w sobotę (5 marca 2022) odbyła się Parada Balonowa na "miłość_POKÓJ_jedność". Początkowo organizatorzy planowali paradę "kolorujemy_ POLSKĘ", jednak w związku z wojną na Ukrainie, nazwa została zmieniona. Uczestnicy spotkali się pod Halą na Podpromiu, trzymając w rękach białe balony, które zostały zamocowane na samochodach, które wspólnie przejechały przez miasto. W paradzie wzięły udział radiowozy policyjne (Komenda Miejska Policji w Rzeszowie), wozy militarne (Fundacji Stalowa Historia), wóz strażacki (OSP-Rzeszów-Pogwizdów-Nowy), karetka (Cognito Resusce), a także szkolny amerykański autobus (Niepubliczna Szkoła Podstawowa "Kraina Uśmiechu").

Zobacz też: Uchodźcy w Medyce. Pani Lesia zapewnia: "Jeśli będzie trzeba, pojadę się bić na Ukrainę za wolność moich wnuków"

Przypomnijmy, od kiedy w Ukrainie rozgorzała wojna, rzeszowianie mocno angażują się w pomoc uchodźcom. Mnóstwo wolontariuszy pracuje każdego dnia! Ludzie jednoczą się, tworząc zbiórki, czy robiąc kanapki i zawożąc na dworzec. Wiele osób przyjęło Ukraińców pod swój dach. środę (2 marca) w samo południe, punktualnie o godz. 12.00 na rzeszowskim Rynku rozbrzmiał hymn Ukrainy, by pokazać, że rzeszowianie sercem są z Ukraińcami.

Sonda
Czy pomogłaś/eś w jakikolwiek sposób Ukraińcom?