Pechowiec zgubił portfel w markecie, 51-letni znalazca nie zamierzał go oddać

2019-09-17 22:32 BL
Zawartość portfela 37-letniego pechowca
Autor: KMP Tarnobrzeg Zawartość portfela 37-letniego pechowca

W jednym z marketów budowlanych w Tarnobrzegu, 37-letni mężczyzna zgubił portfel wraz z dokumentami i gotówką. Znalazł go inny, 51-letni klient sklepu, jednak nie zamierzał zwrócić zawartości właścicielowi. Teraz odpowie za swoje postępowanie przed sądem.

Do feralnej sytuacji doszło w piątek. Wtedy w jednym z tarnobrzeskich marketów budowlanych, 37-latek zgubił portfel, w którym znajdowało się 1200 złotych w gotówce, a także ważne dokumenty, w tym karta bankomatowa. Pomimo pomocy pracowników sklepu, a także osób parkujących przed sklepem, nie udało się odnaleźć zguby.

Mężczyzna postanowił zgłosić sprawę na policję. Ta przeanalizowała nagrania kamer sklepowego monitoringu. Po przejrzeniu wideo, okazało się, że 37-latkowi portfel wypadł przypadkiem z kieszeni. Znalazł go kierowca busa, który zaparkował niedaleko jego pojazdu. Znalazca nie oddał go jednak prawowitemu właścicielowi, a przywłaszczył sobie portfel wraz z zawartością.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego tarnobrzeskiej Komendy Miejskiej Policji zajęli się sprawą i na podstawie danych samochodu, szybko ustalili tożsamość i miejsce zamieszkania mężczyzny. Na terenie posesji nie zastano poszukiwanego, jednak niedługo później 51-latek trafił w ręce stróżów prawa. Okazał się nim 51-letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego (województwo świętokrzyskie).

Policjantom udało się odzyskać zgubę wraz z jego zawartością. Mężczyzna z kolei usłyszał zarzuty przywłaszczenia portfela z dokumentami i pieniędzmi. Przyznał się do winy. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara do pięciu lat pozbawienia wolności.