Pięciu nastolatków pobiło starszego mężczyznę dla 30 złotych! [AUDIO]

2019-10-22 13:17
Ich łupem padło 30 zł.
Autor: Pixabay

Pobili 80-latka dla 30 złotych, teraz grozi im do 12 lat więzienia! Mowa o pięciu nastolatkach w wieku od 15 do 18 lat, którzy wtargnęli do jednego z domów w gminie Nozdrzec. Jeden z napastników uderzył starszego mężczyznę deską w głowę, pozostali plądrowali mieszkanie.

W ubiegłym tygodniu w nocy z czwartku na piątek brzozowscy policjanci zostali zawiadomieni o rozboju na 80-latku. Z jego relacji wynikało, że do jego domu siłą wtargnęło kilku mężczyzn w kominiarkach na głowach. Wyważyli drzwi łomem i weszli do środka.

Każdy z nich trzymał w ręce długą deskę lub kij. Jeden z napastników uderzył deską w głowę właściciela. Następnie dwóch z nich przytrzymało starszego pana, a pozostali plądrowali mieszkanie. Ich łupem padło... 30 złotych.

Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili i zatrzymali sprawców. To pięciu młodych mężczyzn, w wieku od 15 do 18 lat. Okazało się, że czterech z nich to mieszkańcy powiatu brzozowskiego, a jeden pochodzi z krośnieńskiego.

Napastnicy liczyli na spory łup, ale znaleźli tylko kilkadziesiąt złotych - mówi Ewelina Wrona z Podkarpackiej Policji

Policjanci dotarli do informacji, że mężczyźni mają na swoim koncie więcej przestępstw kryminalnych, w tym również kradzieże z włamaniem. W piątek wobec dwóch 17-latków i 18-latka sąd zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Za przestępstwo rozboju może im grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. O losach 15- i 16-latka zadecyduje sąd rodzinny, który już na okres prowadzonego postępowania wyznaczył im nadzór kuratora.