Piękny gest uczennic z Sieniawy! Oddały swoje włosy potrzebującym (GALERIA)

2020-02-16 20:40 BO

Uczennice Szkoły Podstawowej w Sieniawie (woj. podkarpackie) Daria Jabłońska, Julia Kitowska , Aleksandra Capłap, oraz Paulina Dyrda wykonały przepiękny gest o oddały swoje śli8czme długie włosy komuś, kto potrzebować będzie ich bardziej. Zrobiły to dołączając do programu „Daj Włos!” realizowanego przez fundację Rak’n’Roll, działającą na rzecz poprawy jakości życia chorych na raka.

-Zaczęło się od Darii, która pokazała na lekcji wychowawczej koleżankom i kolegom zdjęcia z przebiegu wizyty u fryzjera, inspirując innych do takiego odważnego, ale jakże szlachetnego kroku. Wtedy okazało się, że już wcześniej inne dziewczynki z tejże szkoły – Julia, Ola i Paulina zdecydowały się uczynić tak samo. Dziewczęta ścięły swoje piękne, długie włosy i oddały na szczytny cel. Powstaną z nich peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii- informuje Urząd Gminy Sieniawa.  

Dzięki perukom chore kobiety będą wyglądać znacznie lepiej i mieć więcej siły do walki o zdrowie. Dostaną NADZIEJĘ. I to jest najważniejsze…

Wspaniała postawa dziewczyny, wielkie brawa! Kto się jeszcze odważy? Włosy na peruki może oddać każdy, kto ma pasma długości min. 25 cm. Włosy mogą być farbowane na ciemniejszy kolor, nie mogą być jednak rozjaśniane. Na stronie internetowej www.raknroll.pl/daj-wlos/ można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące programu, najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi oraz listę salonów fryzjerskich, które pomogą ściąć włosy.

Masz podobny temat?

Napisz do autora tekstu:

podkarpacie@se.pl