Pijana ginekolog przyjmowała pacjentki? Prokuratura prowadzi śledztwo

i

Autor: pixabay.com Pijana ginekolog przyjmowała pacjentki? Prokuratura prowadzi śledztwo

Szok!

Pijana ginekolog przyjmowała pacjentki? Prokuratura prowadzi śledztwo

2023-08-17 14:27

Lekarka specjalizująca się w ginekologii i położnictwie Iwona C., mogła przyjmować pacjentki w placówce medycznej w Przemyślu pod wpływem alkoholu. Prokuratura prowadzi śledztwo dotyczące narażania życia i zdrowia ludzi.

Jak ustaliliśmy, lekarka miała przyjmować pacjentki w placówce medycznej w Przemyślu Asp. Anita Pukalska z przemyskiej policji po 6 dniach od zadania pytania o stan trzeźwości kobiety podczas przyjmowania pacjentów stwierdziła, że odpowiedzi w tej sprawie może udzielić tylko prokuratura.

-27 lipca 2023 roku dokonano zgłoszenia na numer alarmowy 112 z informacją, że lekarka przyjmująca pacjentki może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze przybyli na miejsce dokonali badania alkomatem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. To jednak było nieważne. Od lekarza pobrano krew na obecność alkoholu. Przez Prokuraturę Rejonową w Przemyślu zostało wszczęte postępowanie w kierunku czynu z art. 160 paragraf 1 Kodeksu Karnego (Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, ciężkiego uszkodzenia ciała lub ciężkiego rozstroju zdrowia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3- przyp. Autora). Lekarz tego dnia przyjęła 4 pacjentów. Wyniki badań z krwi będą znane z za około 2 tygodnie - poinformowała Anna Niżnik- Hop, zastępca Prokuratora Rejonowego w Przemyślu.

Fakt nieważności badania alkomatem może wynikać m. in. z nieprawidłowego wydmuchiwania powietrza przez badanego, może robić to za krótko, bądź celowo wydmuchiwać powietrze niejednostajnie.

W sprawie przypuszczenia, że lekarka mogła przyjmować pacjentów znajdując się pod wpływem alkoholu zwróciliśmy się do placówki medycznej. Czekamy na odpowiedź w tej sprawie.

Saszka i Hubert w areszcie
Sonda
Czy masz zaufanie do lekarzy?