Pijany wiózł całego tira alkoholu. Auto wypadło z drogi w Humniskach [GALERIA]

2021-07-27 15:24
TIR
Autor: Materiały prasowe Fot. OSP KSRG Humniska. Kompletnie pijany Bułgar stracił panowanie nad autem i wjechał do rowu

Kompletnie pijany bułgarski kierowca prowadził tira, w którym przewoził kilka tysięcy litrów alkoholu. On sam upił się do tego stopnia, że stracił panowanie nad potężnym samochodem i wjechał do rowu. Do zdarzenia doszło w poniedziałek (26.07.2021) ok. 17:30 na drodze wojewódzkiej nr 887 w Humniskach (pow. brzozowski). Kierowca zniszczył samochód, przewożony towar, teraz grozi mu wysoka grzywna i utrata prawa jazdy na kilka lat.

Tir przewożący alkohol zjechał z jezdni i przewrócił się do rowu. Jak się okazało, kierujący pojazdem 39-letni obywatel Bułgarii był kompletni pijany! -Policjanci pracujący na miejscu przebadali mężczyznę alkomatem Ten wykazał prawie 2,5 promila alkoholu  w wydychanym powietrzu. Samochód z towarem został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Mężczyzna odpowie przed sądem za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu - informowała Monika Dereń z brzozowskiej policji. Przewróconą ciężarówkę pomagali usunąć strażacy z kilku jednostek: PSP JRG Brzozów, PSP JRG Krosno, OSP KSRG Humniska, OSP KSRG Przysietnica, OSP Turze Pole, OSP Brzozów, OSP Górki. Na miejscu pracowali także ratownicy z Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego, oraz Policja z Brzozowa.

Szaleniec w BMW rozjeżdżał ludzi

Konsekwencją jazdy pod wpływem alkoholu jest nie tylko odpowiedzialność karna. Dla zawodowego kierowcy znacznie dotkliwsza karą jest zakaz prowadzenia pojazdu. Za jazdę po pijanemu grozi zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nie niższy, niż 3 lata. Jest to najniższy wymiar zakazu, jaki może być zasadzony. Sąd maksymalnie natomiast może zasądzić nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, aczkolwiek muszą być spełnione ku temu przesłanki. Oprócz zakazu kierowania kierowca musi  spodziewać się również konsekwencji finansowych. Przede wszystkim to  zasądzenia świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Minimalne świadczenie to 5.000,00 zł., maksymalne to natomiast 60.000,00 zł.

Masz podobny temat? Napisz od autora tekstu: podkarpacie@se.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE