karetka pogotowia

i

Autor: Lukasz Gagulski / SUPER EXPRESS

Dramat na Podkarpaciu

Podciął córce gardło, na wszystko patrzyła matka. Nowe fakty w sprawie horroru w Lubaczowie

2022-11-15 10:40

Dramat rozegrał się w Lubaczowie przed siedzibą Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, gdzie 69-letni mężczyzna miał pociąć gardło własnej córce, a później sobie. Świadkiem tego horroru była matka kobiety. Złożyła już wyjaśnienia.

Przypomnijmy, do scen grozy doszło w poniedziałek (14 listopada 2022) w Lubaczowie na Podkarpaciu. Ojciec poderżnął nożem swojej dorosłej córce gardło, a później sobie. Jak informowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Przemyślu prok. Marta Pętkowska cytowana przez Polską Agencję Prasową, prawdopodobną przyczyną konfliktu były sprawy majątkowe.

- Ojciec chciał odebrać córce podarowaną wcześniej ziemię - mówiła rzeczniczka.

Zarówno ojciec, jak i córka trafili do szpitala. Z ustaleń Radia RMF FM wynika, że kobieta przeszła już operację i być może jeszcze dziś zostanie wypisana do domu, jest przesłuchiwana, natomiast ojciec został już wybudzony ze śpiączki i zostanie przesłuchany najprawdopodobniej dziś lub jutro.

Lubaczów. Ojciec podciął córce gardło na oczach jej matki

Jak wynika z informacji przekazanych przez RMF FM, żona 69-latka złożyła już zeznania. Dramat rozegrał się na jej oczach. Kobieta miała potwierdzić, że córka, która na stałe mieszka w Anglii przyjechała, by załatwić formalności z odwołaniem darowizny nieruchomości, którą miała otrzymać kilkanaście lat temu od ojca. Dlaczego mężczyzna wpadł w taką agresję? Jak ustalili reporterzy Radia RMF FM, 69-latek brał dopłaty na tę ziemię i na jaw wyszły nieprawidłowości w rozliczeniach. Czy kłótnia o uregulowanie należności była przyczyną dramatu? Przełomowe okażą się zeznania mężczyzny.

Wszczęto dwa śledztwa: w sprawie usiłowania zabójstwa oraz w sprawie okoliczności próby samobójczej.

Brutalny atak na seniorkę z unijną flagą na Marszu Niepodległości. "Złaź k****"
Sonda
Czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?