PODKARPACKIE: Protestowali przeciwko ustawie także w Rzeszowie! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-01-24 10:48 wk

Około setka mieszkańców miasta w czwartkowy wieczór pojawiła się pod Sądem Apelacyjnym, by wziąć udział w antysejmowej manifestacji. Ta miała dać wyraz zaniepokojeniu rzeszowian zagrożeniem dla demokracji oraz członkostwa w Unii Europejskiej.

Czwartkowy wieczór w wielu miastach kraju, w tym także w Rzeszowie, upłynął pod znakiem spotkań przeciwników tzw. ustawy kagańcowej. Ta, zdaniem protestujących, zaknebluje usta sędziom i doprowadzi do wyjścia z Unii Europejskiej.

Na transparentach, które mieli w rękach manifestujący pod Sądem Apelacyjnym w Rzeszowie, można było przeczytać m.in. słowa: „Dziś sędziowie, jutro Ty”, „ Ujawnić listy poparcia NEO-KRS!!!”, „Wolność sądów” czy „Ustawa kagańcowa→ → POL- EXIT”.

Na proteście poza mieszkańcami Rzeszowa pojawili się także przedstawiciele środowiska prawniczego – adwokaci i sędzia. Swoje zdanie wyrażali m.in. młodzi prawnicy, których zdaniem, ustawy podejmowane przez Sejm spychają Polskę w ramiona Rosji, skąd może już nie być szansy wydostać się po raz drugi.

Manifestacje pod hasłem "Kneblowanie sądów= rozwód z Europą" odbyły się także w Przeworsku, Lubaczowie, Łańcucie i Tarnobrzegu.