CIOS MAMUTA

i

Autor: Materiały prasowe Krzysztof Strzępka z żoną Ewa i córkami Aleksandrą i Natalią oraz siostrzeńcem małżonki- Marcelem, spacerowali w miejscowości Błonie nad rzeką Wisłoką. To tam znaleźli prehostoryczny cios mamuta.

Błonie. Niezwykłe odkrycie! Znaleźli prehistoryczną kość mamuta [GALERIA]

2020-08-09 20:11

Policjant nawet na wakacjach pozostaje czujny! Funkcjonariusz Krzysztof Strzępka podczas rodzinnego spaceru odkrył prehistoryczne znalezisko! Małżeństwo wykorzystując urlop chciało pokazać dzieciom miejsca w których oni spędzali czas, gdy byli w ich wieku. Podczas takiej wędrówki w przeszłość niespodziewanie znaleźli coś co może mieć tysiące lat! Wisłoka przed rodziną odkryła coś więcej niż tylko wspomnienia z dzieciństwa. Pan Krzysztof w rzece dostrzegł cios młodego mamuta!

Krzysztof Strzępka z żoną Ewa i córkami Aleksandrą i Natalią oraz siostrzeńcem małżonki- Marcelem, spacerowali w miejscowości Błonie nad rzeką Wisłoką.

- W tym roku przez koronawirusa nie wybieraliśmy się nigdzie. Postanowiliśmy pokazać dzieciom miejsca w których głównie ja spędzałam dzieciństwo. To był dobry moment na spacer, bo poziom wody bardzo opadł. Szliśmy wspólnie, ja z dziećmi przeszłam obok tego znaleziska obojętnie , to mąż mnie zawołał, żeby popatrzeć, że to takie gładkie i równomierne. To nie może być kawałek drzewa, a może coś starego. Najpierw mu mówiłam, żeby to zostawił, potem zaintrygował mnie. Wspólnie oglądamy różne programy przyrodnicze i uznaliśmy, że to faktycznie może być coś nadzwyczajnego. Staraliśmy się zainteresować tym znaleziskiem odpowiednie jednostki. Najpierw na miejsce przyjechali pracownicy Gminy Przecław- wspominała Ewa Strzępek  

Na miejscu pojawił się burmistrz Renata Siembab i pracownicy, który zabezpieczyli kość. Szybko okazało się, że to cios młodego mamuta.

-(…)zostaliśmy poinformowani o zaskakującym znalezisku na terenie naszej gminy. Podczas spaceru z rodziną nad rzeką Wisłoką w miejscowości Błonie mieszkaniec Przecławia, pan Krzysztof Strzępka wraz z rodziną natknął się na szczątki, które najprawdopodobniej są fragmentem ciosu młodego mamuta. Przedmiot nie umknął czujnemu oku naszego mieszkańca, gdyż, jak informuje, od dawna interesuje się tego typu tematami. Na miejsce znaleziska udali się również pani Burmistrz Renata Siembab, Zastępca Burmistrza pan Grzegorz Skrzypek wraz z panem Jerzym Skrzypczakiem, Dyrektorem Muzeum Regionalnego Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Znalezione szczątki zostają zabezpieczone, będą przedmiotem dalszych działań oraz konserwacji przez specjalistów- czytamy na stronie internetowej Urzędu Gminy Przecław.

Być może to te tereny kiedyś zamieszkiwały najprawdziwsze mamuty! Z ustaleń naukowców wynika, że mamuty wciąż żyły na Ziemi w czasie, gdy w Gizie budowano piramidy. Wielka piramida Cheopsa powstała około 2560 roku p.n.e. Tymczasem mamut włochaty ostatecznie wyginął około 2000 lat p.n.e. Ostatnim jego siedliskiem była Wyspa Wrangla leżąca na Oceanie Arktycznym na północnym-wchodzie Rosji.

Masz podobny temat?
Napisz do autora tekstu:

podkarpacie@e.pl

Niecodzienny widok. Z tych cegieł zbudowano zamek w Tarnowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE