Przerażające pogłoski o sekcie w lesie na Podkarpaciu

i

Autor: Shutterstock; Facebook/Parafia Stany

Blady strach padł na mieszkańców

Przerażające pogłoski o sekcie w lesie na Podkarpaciu. Postacie w białych strojach to zakonnice na spacerze?

2023-09-28 8:12

Pogłoski o sekcie, która grasować ma w lasach niedaleko Tarnobrzega na Podkarpaciu rozpala umysły okolicznych mieszkańców. Krążą straszne historie o czarnych mszach i mordowanych zwierzętach, a także grasujących po lesie osobach w białych strojach. Jak się okazuje, osoby w białych strojach to... zakonnice, które wybrały się na spacer.

Od kilku dni w sieci krążą przerażające historie o tym, że w lasach w okolicach Tarnobrzega ma grasować sekta. Wrzucane są informacje o osobach w białych strojach oraz martwych zwierzętach w lasach koło Grębowa, Bojanowa i Przyszowa. Pojawiły się też pogłoski o czarnych mszach. Na mieszkańców okolicznych wsi padł blady strach - niektórzy z obawy przestali chodzić do lasu.

Wyjaśnienie obecności "postaci w białych strojach" w lesie może być łatwiejsze, niż się wydaje. Z pomocą przyszła parafia w miejscowości Stany.

- Jak udało się nam ustalić, wbrew krążącym plotkom - w naszej okolicy NIE GRASUJE żadna grupa o znamionach sekty! Zdjęcie wykonane przed kilkunastoma dniami przedstawia siostry zakonne, które odwiedziły popularną restaurację w niedalekiej Jamnicy. Zapewne po smacznym posiłku spacerem udały się do kapliczki na pacierze. Nie siejmy paniki! - czytamy we wpisie na koncie parafii na Facebooku.

Na stronie parafii opublikowano apel z prośbą o zachowanie zdrowego rozsądku.

- Ponadto, miejscowa policja nie wie nic o porwanych świniach, psach, kotach... Lokalni myśliwi nie zaobserwowali incydentów w naszych lasach. Do nas także nie dotarła żadna groźba podpalenia świątyni... Apelujemy o zdrowy rozsądek i nie rozpowszechnianie kłamliwych informacji - można przeczytać.

Policja w Tarnobrzegu faktycznie żadnych zgłoszeń nie miała. Chociaż mundurowi patrolują tamten teren, nie znaleźli żadnych zagrażających przedmiotów czy osób.

- Nie mogę nic powiedzieć o tajemniczej sekcie. Nie mamy oficjalnego zgłoszenia, zarówno od mieszkańców gminy Grębów i innych gmin – mówi w rozmowie z Radiem ESKA podinsp. Beata Jędrzejewska-Wrona z KMP Tarnobrzeg.

Las w bydgoskiej Smukale przypomina wysypisko. W lesie walają się śmieci

Lubisz się bać? Sprawdź, czy pamiętasz te kultowe horrory! [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
To klasyka horroru. Film ten zdobył 5 Oscarów. Anthony Hopkins wciela się w rolę przerażającego Hannibala Lectera. Mowa o: