Przeworsk: Pijany kierowca wjechał w dwie kobiety! Nie żyje 72-latka

2019-12-03 8:34 GE
Śmiertelne potrącenie pod Przeworskiem
Autor: KPP Przeworsk Śmiertelne potrącenie pod Przeworskiem

Tragiczne zdarzenie w miejscowości Świętoniowa pod Przeworskiem. Pijany kierowca wjechał w dwie piesze idące poboczem. Jedna z nich nie żyje.

Dramat rozegrał się w poniedziałek wieczorem w powiecie przeworskim. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący samochodem osobowym marki Opel, 30-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego, na prostym odcinku drogi w miejscowości Świętoniowa potrącił dwie kobiety idące poboczem, następnie wjechał do przydrożnego rowu.

Pomimo reanimacji, życia 72-letniej kobiety nie udało się uratować, zmarła w szpitalu. Druga z kobiet, 57-latka z obrażeniami trafiła do szpitala.

Oplem podróżowały dwie osoby, 30-letni kierowca i 43-letni pasażer. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości obu mężczyzn. Urządzenie wykazało, że kierujący vectrą był pijany, miał 2,5 promila alkoholu. Pasażer także był nietrzeźwy, miał blisko 2,5 promila. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Prowadzone postępowanie pozwoli wyjaśnić szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku.