Oszustwo na mleko Bebiko. 23-letnia Jolanta miała oszukiwać na Facebooku

2021-03-18 9:06
Oszuści podszywają się pod PKO BP. Uważaj na te maile.
Autor: picjumbo_com/Pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Wszczęto śledztwo przeciwko 23-letniej Jolancie S., mieszkance powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Kobieta miała zaoferować na Facebooku sprzedaż mleka Bebiko za kwotę 150 zł, a potem wprowadził w błąd kobietę kupującą produkt. Jak się okazało, to nie był jedyny przypadek oszustwa, do jakiego miała się dopuścić Jolanta S.

Internet daje ogromne pole do popisu różnego rodzaju oszustom. Również Jolanta S., 23-letnia mieszkanka powiatu ropczycko-sędziszowskiego miała połasić się na "łatwe" pieniądze. Teraz prowadzone jest przeciwko niej śledztwo w sprawie oszustwa. Kobieta miała oferować mleko Bebiko za 150 zł na Facebooku, ale wprowadziła w błąd kupującą.

- Zawiadomienie w przedmiotowej sprawie zostało złożone przez Bank Pocztowy Spółka Akcyjna i wskazano w nim, że podejrzana w dniu 7 stycznia 2021 roku otworzyła rachunek bankowy w placówce banku w Ropczycach. W dniu 12 stycznia 2021 roku do banku wpłynęła reklamacja od innej osoby fizycznej w której wskazano, że zachodzi podejrzenie oszustwa z wykorzystaniem rachunku bankowego założonego przez podejrzaną. Prokuratura Rejonowa w Ropczycach w dniu 13 stycznia 2021 roku dokonała blokady rachunku bankowego podejrzanej na okres 3 miesięcy poprzez uniemożliwienie pobierania znajdujących się na nim środków finansowych. - informuje Marta Bielecka, Prokurator Rejonowy w Ropczycach.

23-latka została zatrzymana przez policję i przesłuchana. Jak informuje prokuratura, Jolanta S. przyznała się do przestępstwa i złożyła wyjaśnienia. Opisała swój plan działania i opowiedziała o kolejnych oszukańczych zabiegach wobec innych pokrzywdzonych osób.Kobiecie grozi 8 lat więzienia.

- Postanowieniem z dnia 22 lutego 2021 roku wobec podejrzanej zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji raz w tygodniu a także zakazu opuszczania kraju połączony z zakazem wydania dokumentu uprawniającego do przekroczenia granicy. - informuje prokuratura.

Pełny lockdown w cajej Polsce od soboty! Jakie zasady i ograniczenia?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE