RZESZÓW-JASIONKA: Z kobietami o kobietach już w najbliższą sobotę!

2019-11-19 15:35 wk
RZESZÓW-JASIONKA: Z kobietami o kobietach już w najbliższą sobotę!
Autor: Pixabay.com/ Cozendo RZESZÓW-JASIONKA: Z kobietami o kobietach już w najbliższą sobotę!

W G2A Arena, w podrzeszowskiej Jasionce, 23 listopada odbędzie się Kobiecy Kongres. Ten ma być platformą do wymiany doświadczeń, zdobycia wiedzy i wprowadzania dobrych zmian w życiu. Początek spotkania już w sobotę o godzinie 10.00.

Kongres jest oddolną inicjatywą, realizowaną przy wsparciu Podkarpackiej Rady Programowej Kobiet, Kobiet Aktywnych, Rzeszowskiej Federacji oraz Fundacji Projektanci Biznesu. Skierowany jest do kobiet w każdym wieku - mogą pojawić się przyjaciółki, mamy z córkami, czy nawet wnuczki z babciami. Tematyka spotkania i paneli dyskusyjnych oraz warsztatów została stworzona w oparciu o kobiece doświadczenia, problemy i potrzeby.

O tematach Kobiecego Kongresu mówi Patrycja Mitro z Podkarpackiej Rady Programowej Kobiet

Kobiecy Kongres, jak piszą organizatorzy, ma być miejscem, w którym kobiety znajdą wsparcie oraz inspirację do działania i rozwiązywania trudnych życiowych sytuacji. Jego celem jest stworzenie miejsca, w którym płeć piękna będzie mogła dyskutować o swoich problemach, szukać dla nich rozwiązań, przełamywać stereotypy i poruszać tematy dotyczące codziennego życia. Ma być również platformą do tzw. sieciowania kobiet.

W programie są panele dyskusyjne oraz warsztaty. Zarówno na wydarzenie, jak i na warsztaty trzeba się zapisać, ale wstęp na nie jest bezpłatny. - Rozmawiać będziemy o ekologii, osobach niepełnosprawnych, rolach kobiet, a także młodzieży. Podczas warsztatów będzie możliwość skorzystania z bardzo szerokiej oferty dotyczącej kryzysu w związkach, myślenia wizualnego, motywacji, przemocy, uzależnień - mówi Patrycja Mitro z Podkarpackiej Rady Programowej Kobiet.

Ponadto, w trakcie Kongresu odbędą się Targi Organizacji Pozarządowych.