Rzeszów. Ławka w kształcie mapy Polski ma regulamin z 15 podpunktami

i

Autor: SHUTTERSTOCK, TWITTER

Ławka z regulaminem

Rzeszów. Ławka w kształcie mapy Polski ma regulamin z 15 podpunktami. Zaskakująca odpowiedź prezydenta

2022-08-29 20:10

Na rzeszowskich bulwarach stanęła ławeczka w kształcie mapy Polski w narodowych barwach. Jak się okazuje, usiąść na niej nie jest łatwo. Najpierw trzeba przeczytać regulamin, który ma aż 15 podpunktów.

Ławka, która stanęła na rzeszowskich bulwarach została wbudowana w stelaż w kształcie mapy Polski, a do tego została pomalowana na biało-czerwono. Jeśli chcielibyście na niej usiąść - uprzedzamy, nie jest to takie łatwe. Najpierw należy przeczytać regulamin. Składa się on z 15 podpunktów. Dowiadujemy się z niego na przykład, że może na niej usiąść maksymalnie 3 osoby (ale nie mogą ważyć więcej, niż 225 kg), a wejście i zejście na ławkę odbywać się powinno za pomocą schodów, trzymając się poręczy. Jeśli się zastanawiacie, jak można korzystać z ławki - to regulamin odpowiada - tylko w pozycji siedzącej "trzymając się poręczy stanowiących umocowanie ławki i opierając się o oparcie". Jeśli czekacie na skorzystanie z ławeczki, to tylko w odległości 1,5 metra. Na ławce nie można też spożywać alkoholu, ani przebywać ze zwierzętami.

Co w przypadku niezastosowania się do regulaminu? Takie osoby zostaną poproszone o zejście, a w przypadku dokonania szkód, "mogą zostać wyciągnięte konsekwencje".

Co ciekawe, na wpis zamieszczony na Twitterze dotyczący ławeczki:

- Ciekawostki ze świata: mamy w Rzeszowie nową ławkę. Z obszernym regulaminem. Nie można na nią wchodzić ze zwierzętami, na ławce mogą przebywać max 3 osoby, a ludzie czekający w kolejce(!) do odpoczynku muszą oczekiwać minimum 1,5 metra od instalacji - pisze Matka Kebaboska.

Odpisał prezydent Konrad Fijołek:

- Uprzejmie informuję, że miasto nie ma z ławką nic wspólnego ?.

Zobacz też: Kamienica przy ul. Grunwaldzkiej olśniewa, jak przed laty. Wydobyto jej XIX-wieczny wygląd

Rockowa Noc i Faine Misto w Rzeszowie
Sonda
Czy w Rzeszowie czujesz się bezpiecznie?