Rzeszów: Makabryczny wypadek rowerzysty. 80-latek nie żyje. Zginął na pasach

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Ette07 Rzeszów: Makabryczny wypadek rowerzysty. 80-latek nie żyje. Zginął na pasach

Koszmar na „zebrze”

Rzeszów: Makabryczny wypadek rowerzysty. 80-latek nie żyje. Zginął na pasach na Armii Krajowej

2022-08-11 17:43

Rzeszów. Makabryczny wypadek w al. Armii Krajowej w Rzeszowie – w ciągu DK94. Starszy mężczyzna zginął potrącony na przejściu dla pieszych przez młodego kierowcę. Co tam się stało? Okoliczności tragedii wyjaśnia policja i prokuratura. Wiemy, kim był tragicznie zmarły rowerzysta. Czy tej tragedii można było uniknąć?

Tragiczny wypadek w Rzeszowie, w al. Armii Krajowej. Rowerzysta zginął na przejściu dla pieszych, potrącony przez kierowcę osobówki. Do makabrycznego wypadku doszło w środę (10.08) około godz. 16.30.

Kierujący skodą 27-letni mieszkaniec powiatu lubaczowskiego, jadąc ul. Armii Krajowej w kierunku centrum miasta, potrącił przejeżdżającego przez przejście dla pieszych rowerzystę. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł na miejscu – informują mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, którzy wyjaśniają okoliczności tragedii.

Wiemy, że młody kierowca osobówki był trzeźwy. Policjanci ustalili też tożsamość ofiary tragicznego wypadku – to 80-letni mieszkaniec Rzeszowa.

Wyszków: 23-latek potrącił grupę ludzi na przejściu dla pieszych

Czy tej tragedii można było uniknąć? Szczegółowe okoliczności i przebieg wypadku badają teraz śledczy.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z ekipy wypadkowej rzeszowskiej drogówki. Przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady niezbędne do ustalenia szczegółowych okoliczności zdarzenia. Decyzją prokuratora ciało rowerzysty zostało zabezpieczone do dalszych badań – informują rzeszowscy policjanci.

Jednocześnie funkcjonariusze apelują o więcej ostrożności na drodze i bezwzględne przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE