Rzeszów: Makabryczny wypadek rowerzysty. 80-latek nie żyje. Zginął na pasach

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Ette07 Rzeszów: Makabryczny wypadek rowerzysty. 80-latek nie żyje. Zginął na pasach

Koszmar na „zebrze”

Rzeszów: Makabryczny wypadek rowerzysty. 80-latek nie żyje. Zginął na pasach na Armii Krajowej

2022-08-11 17:43

Rzeszów. Makabryczny wypadek w al. Armii Krajowej w Rzeszowie – w ciągu DK94. Starszy mężczyzna zginął potrącony na przejściu dla pieszych przez młodego kierowcę. Co tam się stało? Okoliczności tragedii wyjaśnia policja i prokuratura. Wiemy, kim był tragicznie zmarły rowerzysta. Czy tej tragedii można było uniknąć?

Tragiczny wypadek w Rzeszowie, w al. Armii Krajowej. Rowerzysta zginął na przejściu dla pieszych, potrącony przez kierowcę osobówki. Do makabrycznego wypadku doszło w środę (10.08) około godz. 16.30.

Kierujący skodą 27-letni mieszkaniec powiatu lubaczowskiego, jadąc ul. Armii Krajowej w kierunku centrum miasta, potrącił przejeżdżającego przez przejście dla pieszych rowerzystę. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł na miejscu – informują mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, którzy wyjaśniają okoliczności tragedii.

Wiemy, że młody kierowca osobówki był trzeźwy. Policjanci ustalili też tożsamość ofiary tragicznego wypadku – to 80-letni mieszkaniec Rzeszowa.

Wyszków: 23-latek potrącił grupę ludzi na przejściu dla pieszych

Czy tej tragedii można było uniknąć? Szczegółowe okoliczności i przebieg wypadku badają teraz śledczy.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z ekipy wypadkowej rzeszowskiej drogówki. Przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady niezbędne do ustalenia szczegółowych okoliczności zdarzenia. Decyzją prokuratora ciało rowerzysty zostało zabezpieczone do dalszych badań – informują rzeszowscy policjanci.

Jednocześnie funkcjonariusze apelują o więcej ostrożności na drodze i bezwzględne przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki