sezon grzewczy

i

Autor: shutterstock

Sezon grzewczy

Rzeszów: sezon grzewczy 2022. Od kiedy zaczną grzać kaloryfery?

2022-09-12 14:23

Kiedy rusza sezon grzewczy 2022/23 w Rzeszowie? Co roku, kiedy tylko pojawią się chłodne dni i jeszcze zimniejsze noce, pojawiają się pytania - od kiedy zaczną grzać kaloryfery? Kiedy na dobre ruszy sezon grzewczy? Szczegóły poniżej na se.pl.

Rzeszów: sezon grzewczy 2022/23

Kiedy na zewnątrz jest coraz chłodniej, tym chętniej spędzamy czas w mieszkaniu. Najlepiej, gdy jest ono ogrzane! Gdy dni stają się coraz chłodniejsze, a noce robią się nieznośnie zimne, chcemy, by nasze mieszkania były ciepłe i ogrzane. Sporo osób zadaje więc pytanie, kiedy więc zaczyna się sezon grzewczy? Jak się okazuje, nie ma sztywnej daty, kiedy powinien rozpocząć się sezon grzewczy. Zwykle decyzja o starcie sezonu grzewczego jest związana z niskimi temperaturami za oknem.

Kiedy zaczyna się sezon grzewczy w Rzeszowie 2022/23?

Zazwyczaj sezon grzewczy rusza na przełomie września i października. Spółdzielnie mieszkaniowe biorą często pod uwagę głosy mieszkańców, którzy zgłaszają taką potrzebę. Według danych elektrociepłowni w Rzeszowie, PGE Energia Ciepła sezon grzewczy 2021/2022 rozpoczął się w połowie września 2021 roku.

Co wpływa na decyzję o rozpoczęciu sezonu grzewczego?

  • temperatura na zewnątrz
  • prośby mieszkańców
  • data określona przez zarządcę - niektóre spółdzielnie określają sztywną datę startu sezonu grzewczego
  • temperatura w mieszkaniu poniżej 20 st. C, a w łazience poniżej 24 st. C. (według rozporządzenia ministra infrastruktury)
Jak dobrać grzejnik do pomieszczenia?

Jak przygotować się do sezonu grzewczego?

Zanim wystartuje sezon grzewczy, warto się do tego odpowiednio przygotować. Warto zadbać o to, by odpowiednio odpowietrzyć kaloryfery. Zwykle wystarczy odkręcić zawór termostatyczny. Ważna jest też dbałość o czystość grzejników i usunąć kurz zgromadzony na kaloryferach. W sezonie grzewczym warto zaopatrzyć się też w nawilżacz powietrza.

Sonda
Czy sam odpowietrzasz grzejniki?