Czy będzie można pić wodę z kranu w Rzeszowie?

i

Autor: Pixabay Czy będzie można pić wodę z kranu w Rzeszowie?

Rzeszów: W niedzielę dezynfekcja sieci wodociągowej! Czy pić wodę z kranu?

2019-06-07 15:37

W najbliższą niedzielę w Rzeszowie zostanie przeprowadzona okresowa dezynfekcja i płukanie sieci wodociągowej miasta oraz miejscowości przyległych. Czy w takiej sytuacji będzie można pić wodę, która poleci z naszych kranów?

Jak poinformowało Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, w niedzielę (9 czerwca) od godziny 5.00 rano do godz. 23.00, dojdzie do dezynfekcji rzeszowskiej sieci wodociągowej. Prace zostaną wykonane środkami chemicznymi z zawartością chloru. Jak jednak zapewnia podkarpacki MPWiK, jego nadmiar, który będzie się utrzymywał jeszcze w poniedziałek, można usunąć dzięki zagotowaniu wody lub też jej odstaniu.

Okresowe płukanie sieci wodociągowej przeprowadza się, aby zapobiec poważnym skażeniom w rozbudowanych sieciach dystrybucji wody. W przypadku zaniechania na tym polu, w długo nieczyszczonych i nieodkażanych instalacjach zachodzą procesy korozji, które stanowią dobre środowisko do rozwoju mikroorganizmów. To bezpośrednio może prowadzić do zakażenia mikrobiologicznego i groźnych chorób po spożyciu wody z sieci miejskiej.

Mieszkańcom Rzeszowa oraz sąsiednich miejscowości pozostaje więc wzmożona ostrożność i zachowanie cierpliwości.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE