Student stworzył aplikację dla schroniska Kundelek w Rzeszowie

i

Autor: WSIiZ Student stworzył aplikację dla schroniska Kundelek w Rzeszowie

Aplikacja dla schroniska

Student stworzył aplikację dla schroniska Kundelek w Rzeszowie

2023-02-16 9:05

Student WSIiZ Bartłomiej Hajder stworzył aplikację dla rzeszowskiego schroniska Kundelek w ramach swojej inżynierskiej pracy dyplomowej. Zapotrzebowanie na aplikację zgłosiło schronisko, które według wytycznych zawartych w Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi musi prowadzić elektroniczny wykaz zwierząt.

Aplikacja „KUNDELEK – elektroniczny wykaz zwierząt” jest aplikacją przeznaczoną dla placówek opiekujących się zwierzętami. Aplikację stworzył Bartłomiej Hajder, student rzeszowskiej WSIiZ w ramach inżynierskiej pracy dyplomowej, której promotorem jest dr Marek Jaszuk.

Punktem wyjścia tworzenia projektu była ustawa, z której wynika, że schroniska powinny posiadać wykaz zwierząt w formie elektronicznej wg wytycznych zawartych w Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 stycznia 2022.

- Aplikacja pozwala schronisku na prowadzenie wykazu zwierząt w formie elektronicznej – dodawanie kart zwierząt z wszelkimi niezbędnymi informacjami, między innymi o ich płci, kastracji/sterylizacji i stanie zdrowia. Można dodawać także zdjęcia zwierząt oraz dane osób, które przekazują zwierzę do schroniska – mówi Bartłomiej Hajder, twórca aplikacji.

Projekt posiada także wiele innych możliwości, m.in. wykaz spacerów oraz karty leczenia zwierząt, opcję drukowania pojedynczych kart, a także całego wykazu.

- Potrzeba stworzenia elektronicznego rejestru dla schroniska dla zwierząt bezdomnych wynikła ze zmiany przepisów dotyczących prowadzenia tego rodzaju placówek. Dotychczasowe rozwiązania nie spełniały wszystkich wymagań, więc konieczne było stworzenie programu od podstaw. Zaproponowany przez studenta WSIiZ program jest łatwy w obsłudze i intuicyjny. Jest to bardzo ważne, ponieważ będzie obsługiwany przez różne osoby. Program jest nadal testowany, aby wykryć wszelkie błędy i wprowadzić wszystkie wymagane prawem funkcjonalności, ale już teraz widzimy, że będzie nam długo i dobrze służył – mówi Katarzyna Pokrzywa z Rzeszowskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt.

Monika nagrała jedno ze spotkań ze swoim zabójcą
Sonda
Czy bierzecie psy ze schroniska?