SZOK! Kompletnie pijany chciał wjechać CIĘŻARÓWKĄ z UKRAINY do Polski!

2019-10-23 20:40 ToM
TIR - zdj. poglądowe
Autor: pixabay.com

49-letni kierowca ciężarówki został zatrzymany przez celników w Medyce podczas próby przekroczenia ukraińsko-polskiej granicy. Mężczyzna był kompletnie pijany - w organizmie miał aż trzy promile alkoholu!

Celnicy z przejścia granicznego w Medyce zwrócili uwagę na kierowcę, od którego wyczuli wyraźną woń alkoholu. 49-letni mężczyzna prowadził samochód ciężarowy, transportował okna - informuje Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu.

Zapach zdradził 49-latka. Funkcjonariusze wykonali badanie alkomatem, po którym okazało się, że kierowca ciężarówki jest kompletnie pijany. W organizmie miał 3 promile alkoholu.

Na miejsce wezwano policję, która zatrzymała całkowicie nietrzeźwego kierowcę i prowadzi dalsze czynności w sprawie.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, ograniczenie albo pozbawienie wolności do 2 lat, a także obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów.

To kolejna już udaremniona próba przejazdu przez polsko-ukraińską granicę na "podwójnym gazie" w tym miesiącu. 6 października funkcjonariusze zatrzymali amatora jazdy po spożyciu, u którego stwierdzono 1,7 promila alkoholu.