Szokujący efekt kłótni. 22-latek POSTRZELIŁ mężczyznę z wiatrówki!

2019-10-22 3:20 BL
22-latek postrzelił 33-latka z wiatrówki
Autor: Bruno Glaetsch / Pixabay.com 22-latek postrzelił 33-latka z wiatrówki

22-letni mieszkaniec Jasła, który niedawno postrzelił z wiatrówki 33-letniego mężczyznę, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, gdzie poczeka na wyrok sądu. Grozi mu nawet dwanaście lat więzienia.

Ta bulwersująca sprawa miała miejsce w minionym tygodniu w miejscowości Nowy Glinik w powiecie jasielskim. O tym, że poszkodowany mężczyzna leży w rejonie jednej z posesji, poinformowana została policja z posterunku w Tarnowcu. Na miejscu szybko pojawili się zarówno funkcjonariusze, jak i karetka pogotowia.

Na miejscu faktycznie okazało się, że 33-letni mężczyzna ma rany postrzałowe w okolicach szyi i klatki piersiowej. Według pierwszych ustaleń, zostały one zadane amunicją z wiatrówki. Poszkodowany trafił do jasielskiego szpitala, jednak na szczęście jego życiu nic nie zagraża.

Policjanci natychmiast zajęli się ustalaniem sprawcy tego szokującego aktu agresji. Udało im się dowiedzieć, że 33-latek wraz z dwoma znajomymi spożywał alkohol na terenie jednej z posesji w Nowym Gliniku. Nagle pomiędzy nim, a 22-latkiem z Jasła doszło do kłótni, której zaskakującym efektem było oddanie dwóch strzałów z wiatrówki w kierunku starszego z mężczyzn. Ponadto agresywny napastnik pobił 33-latka i zabrał mu pieniądze, które miał przy sobie.

Funkcjonariusze z Tarnowca szybko ustalili tożsamość agresora i zatrzymali podejrzanego 22-latka. Zgromadzone do tej pory dowody już umożliwiły na przedstawienie mu zarzutów rozboju, a także narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za te przestępstwa grozi mu nawet do dwunastu lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy w Jaśle na wniosek prokuratury zdecydował o tym, że oskarżony najbliższe trzy miesiące w oczekiwaniu na wyrok, spędzi za kratkami.