Wypadek pod Rzeszowem

Tir wjechał w przystanek autobusowy z ludźmi. Są ranni!

2024-04-16 19:30

Osiem osób zostało poszkodowanych wskutek wypadku, do którego doszło we wtorek, 16 kwietnia, po południu w Tyczynie (woj. podkarpackie). Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych i tira. Ciężarówka uderzyła następnie w przystanek, gdzie na autobus czekała grupa ludzi.

Jak poinformowała w rozmowie z Polską Agencją Prasową oficer prasowa rzeszowskiej policji asp. sztab. Magdalena Żuk, ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że kierujący hyundaiem jadąc drogą wojewódzką 878 od strony Rzeszowa w kierunku Dynowa, w Tyczynie na ul. Kościuszki z nieustalonych dotychczas przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z ciężarówką marki Man z naczepą.

- W wyniku zderzenia w tirze odpadło lewe przednie koło, a tir zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z samochodem marki Volvo, a następnie wjechał w wiatę przystankową - informuje asp. sztab. Magdalena Żuk. - W chwili zdarzenia w rejonie przystanku pięć pieszych osób.

Pomocy medycznej wymagało osiem osób. Pięć z nich trafiło do szpitala, w tym wszyscy trzej kierowcy oraz dwie osoby stojące na przystanku.

Ruch w miejscu wypadku został całkowicie zablokowany w obu kierunkach. Samochody osobowe jadące od Rzeszowa kierowane były na objazd przez rynek w Tyczynie, natomiast ciężarówki i autobusy musiały czekać na możliwość przejazdu. Tiry jadące od strony Dynowa były kierowane w Dylągówce na Łańcut.

Znasz zasady pierwszej pomocy?

Pytanie 1 z 10
Obowiązek udzielenia pomocy ofiarom wypadku dotyczy:
Piraci na drogach. To oni stwarzają śmiertelne niebezpieczeństwo

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki