Ugrzęźli w błocie, tak pokierowała ich nawigacja. Wracali z sanatorium

i

Autor: pixabay.com Ugrzęźli w błocie, tak pokierowała ich nawigacja. Wracali z sanatorium

szok!

Ugrzęźli w błocie, tak pokierowała ich nawigacja. Wracali z sanatorium

2023-10-02 14:13

Małżeństwo z Lublina wracało tego dnia z turnusu w sanatorium. Prowadziła ich nawigacja, która niestety... wyprowadziła ich na manowce! A konkretnie w błoto, seniorzy zgubili się w lesie.

Do lubaczowskiej komendy zadzwoniła 77-letnia mieszkanka województwa lubelskiego. Po zakończonym turnusie w jednym z ośrodków sanatoryjnych w Horyńcu-Zdroju, wybrała się wraz z mężem w podróż powrotną do Lublina. Psikusa spłatała im nawigacja, która skierowała małżeństwo w jedną z leśnych dróg.

- Starsze małżeństwo z Lublina, po tym jak się zorientowało, że nawigacja wprowadziła ich w błąd, próbowało wyjechać z lasu, jednak ich samochód ugrzązł. 81-letni kierujący, postanowił udać się po pomoc, jednak nie wracał do samochodu przez kilka godzin. Zaniepokojona przedłużającą się nieobecnością i brakiem kontaktu mężem, 77-latka zadzwoniła pod nr 112 - podaje lubaczowska policja. Kobieta nie potrafiła określić, gdzie się znajduje, podała jedynie wskazówki w postaci kilku punktów charakterystycznych.

- Małżeństwo zostało odnalezione przez sierż. szt. Kamila Krzycha oraz st. post. Krzysztofa Kowalskiego. Policjanci zaopiekowali się seniorami do momentu przyjazdu strażaków, którzy pomogli wyciągnąć samochód z podmokłego terenu - relacjonują mundurowi.

Starsze małżeństwo z Lublina nie wymagało pomocy medycznej. Cali i zdrowi wyruszyli w dalszą podróż.

Nielegalne wyścigi we Wrocławiu. Policja nałożyła 160 mandatów

Kierowco, czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Rozwiąż quiz a przekonasz się!

Pytanie 1 z 10
Czy w tej sytuacji kierowca ma obowiązek włączyć kierunkowskaz, by zasygnalizować zmianę pasa ruchu z lewego na prawy?
Sytuacja