MAMY RAPORT

Ultralekki samolot gruchnął o ziemię! Zginął 66-letni pilot. Poznaliśmy przyczyny wypadku lotniczego!

2023-01-24 20:55

W lipcu 2022 roku doszło do przeraźliwego wypadku w Małej Wsi. Ultralekki samolot, replika oryginału z 1928 roku, gruchnęła o ziemię. W wypadku zginął 66-letni pilot z powiatu rzeszowskiego. Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych przedstawiła raport w sprawie wypadku.

Stara Wieś. Wypadek samolotu. Zginął 66-letni pilot

Do wypadku doszło 21 lipca 2022 roku. Służby zostały powiadomione, że w okolicy lądowiska w Starej Wsi doszło do wypadku ultralekkiego samolotu. Pojazd nie był dopuszczony do eksploatacji. Ostatnie poświadczenie dopuszczenia wygasło w dniu 15 sierpnia 2020 roku.

Samolot po upadku znajdował się kilkaset metrów od lądowiska, wbity dziobem w ziemię. Pilot był uwięziony w maszynie. Został poważnie ranny. W szpitalu w Rzeszowie przeszedł operację, niestety tego samego dnia przed północą zmarł.

Raport Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych

Raport z ekspertyzy został przedstawiony pod koniec 2022 roku. 

Zdaniem zespołu badawczego, pilot z niewielkim doświadczeniem lotniczym, prawdopodobnie w sposób niezamierzony, wystartował z lądowiska. Podczas wykonywania zakrętu w lewo samolot wpadł w korkociąg i zderzył się z ziemią.

Na wypadek miały wpływ czynniki, takie jak: brak umiejętności pilota, stres związany z niezaplanowanym startem oraz niewielkie, ogólne doświadczenie lotnicze.

Pilot podczas zderzenia z ziemią nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Zdaniem ekspertów to również przyczyniło się do powstałych obrażeń 66-latka, od których później zmarł. Mężczyzna miał na głowie kask, jednak to nie wystarczało.

Sonda
Czy miałeś kiedyś wypadek?
Listen to "Drastyczne wypadki drogowe oczami ratownika. DROGOWSKAZY" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE