W łańcuckim szpitalu zmarł ksiądz Tomasz Blicharz. Wzruszające słowa [ZDJĘCIA]

2020-10-17 19:47 Beata Olejarka
KSIADZ
Autor: Facebook Fot. Diecezja Rzeszowska. Ksiądz Tomasz Blicharz

Diecezja rzeszowska poinformowała o śmierci księdza, który posługiwał jako wikariusz w parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Zaczerniu i swoją duszpasterską troską otaczał Domy Rekolekcyjne w Zaczerniu i Kotani. Duchowny był pomysłodawcą, założycielem i zawodnikiem Klubu Sportowego Zaczernie Futsal Team. Jego śmierć opłakują koledzy z boiska i parafianie.

W sobotę (17 października) nad ranem zmarł ks. Tomasz Blicharz, który posługiwał jako wikariusz w parafii Narodzenia NMP w Zaczerniu i swoją duszpasterską troską otaczał Domy Rekolekcyjne w Zaczerniu i Kotani. Ks. Tomasz Blicharz urodził się 1981 roku w Kolbuszowej. Pochodził z Cmolasu, święcenia kapłańskie przyjął w 2007 roku w Rzeszowie. Posługiwał w parafiach: Rzeszów św. Roch (2007-2009), Rzeszów Matki Bożej Różańcowej (2009-2011), Zaczernie (2011-2020). W latach 2011 - 2019 pełnił funkcje Diecezjalnego Duszpasterza Liturgicznej Służby Ołtarza, aktualnie pełnił funkcję zastępcy.

– Z wielkim żalem i smutkiem informujemy, że 17 października 2020 r. w szpitalu w Łańcucie, w wieku 39 lat, w 14. roku kapłaństwa, zmarł śp. ks. Tomasz Blicharz, wikariusz parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zaczerniu k. Rzeszowa. Ksiądz Blicharz był wieloletnim duszpasterzem Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Rzeszowskiej, katechetą, rekolekcjonistą, dyrektorem Domu Rekolekcyjnego „Effatha” w Zaczerniu – informuje Diecezja rzeszowska.

KSIADZ
Autor: Archiwum prywatne Ksiądz Tomasz Blicharz byl założycielem drużyny sportowej w Zaczerniu i pasjonatem piłki nożnej

Śmeirci duchownego w tak młodym wieku nie moga przełknąć koledzy z boiska. – Dziś rano odszedł od nas pomysłodawca, założyciel i zawodnik naszej drużyny ksiądz Tomasz Blicharz. Dalej nie potrafimy zebrać myśli i pogodzić się z informacją, którą otrzymaliśmy w godzinach porannych. Jeszcze niedawno snuliśmy plany i dyskutowaliśmy o nadchodzących rozgrywkach halowych. Ksiądz Tomasz jak zwykle miał wiele pomysłów, był skory do żartów i tryskał pozytywną energią. Istnienie naszej drużyny od początku było nierozerwalnie złączone z osobą księdza. To on zbudował nasz zespół od podstaw i na swoje barki wziął ciężar związany z organizacją i funkcjonowaniem klubu. Przede wszystkim jednak lokalna społeczność straciła wielkiego pasjonata sportu, dobrego człowieka i wspaniałego duszpasterza, którego wszyscy znajomi i podopieczni zawsze będą wspominać z radością w sercu i uśmiechem na ustach... – czytamy w oświadczeniu klubu KS Zaczernie Futsal Team.

Horror w stolicy. Załogi pogotowia czekają pod SOR kilka godzina na przyjęcie do szpitala

Masz podobny temat? Napisz od autora tekstu: podkarpacie@se.pl.