Weterynarz przebadał świnkę morską. Co dolega małemu pacjentowi? [ZDJECIA]

2021-04-23 18:04 Beata Olejarka
SWINKA MORSKA
Autor: Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych Świnka Adelajda na kontrolnych badaniach u weterynarza Radosława Fedaczyńskiego w Lecznicy Ada w Przemyślu

Chociaż to pacjent wielkości jabłka trzeba się nim zająć jak każdym innym. -Z takim małym pacjentem jest trudniej. Wzrok trzeba wytężyć bardziej, a np. składanie malutkich kosteczek, to praca na najwyższym poziomie skupienia- mówił weterynarz Radosław Fedaczyński. Jednym z jego ostatnich pacjentów jest malutka świnka morska. Z czym przyszła do Lecznicy?

SWINKA MORSKA
Autor: Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych Świnka Adelajda przechodzi szczegółowe badania regularnie.

 Urocze świnki morskie mimo, iż są dość małymi zwierzątkami, to niestety często trapią je różne przypadłości. Nawet, jeżeli świnka będzie miała najlepszą karmę i wyposażenie klatki, może być podatna na zachorowania. To bardzo delikatne zwierzęta wymagające specjalnej troski.  malutkie futrzaki najczęściej chorują na  tasiemce oraz nicienie. Świnka morska może zarazić się karmą, która została skażona jajami pasożytów. Zarażenie pasożytami wewnętrznymi może powodować brak apetytu u świnki morskiej, biegunkę, a czasami nawet kaszel i duszności. Taki stan, gdy jest nieleczony nierzadko kończy się śmiercią. Podobny los może spotkać naszego zwierzaka  nawet gdy złapie zwykłe przeziębienie.

SWINKA MORSKA
Autor: Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych Świnka morska jest zupełnie zdrowa. Może wracać do swojeg domu

Dlatego tak ważne jest regularne monitorowanie zdrowia naszego małego gryzonia. Na takie "okresowe badania" do Lecznicy Ada przychodzi świnka Adelajda. Weterynarz przeprowadza skrupulatne badania, bada wzrok, osłuchuje, dotyka i sprawdza reakcje na bodźce, oraz czy małej nic nie dolega. Gdy okazuje się, że jest zdrowa, dostaje "świnkowe" witaminy i wraca do swojego właściciela.

Lisie rodzeństwo w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu

Masz podobny temat? Napisz do autora tekstu: podkarpacie@se.pl

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE