Wichury i deszcze na Podkarpaciu. Strażacy wyjeżdżali 72 razy. Uszkodzone dachy to nie wszystko

i

Autor: artellliii72 /pixabay.com Wichury i deszcze na Podkarpaciu. Strażacy wyjeżdżali 72 razy. Uszkodzone dachy to nie wszystko

Wichury

Wichury i deszcze na Podkarpaciu. Strażacy wyjeżdżali 72 razy. Uszkodzone dachy to nie wszystko

2023-02-21 8:58

Szalejące wichury, a do tego intensywne deszcze na Podkarpaciu spowodowały, że strażacy mieli pełne ręce roboty w ciągu ostatnich 24 godzin. Połamane gałęzie drzew, zalane piwnie, uszkodzone dachy - strażacy wyjeżdżali do tych interwencji w sumie 72 razy.

Wichury i deszcze, które rozgościły się w województwie podkarpackim wyrządziły sporo szkód. W ciągu ostatnich 24 godzin podkarpaccy strażacy wyjeżdżali 72 razy do usuwania skutków silnie wiejącego wiatru oraz intensywnych opadów deszczu w naszym regionie.

- Większość naszych interwencji polegała na usuwaniu połamanych drzew oraz gałęzi drzew leżących na jezdniach, chodnikach oraz posesjach. Strażacy pompowali także wodę z zalanych piwnic, udrożniali przepusty drogowe. W trzech przypadkach pomagaliśmy zabezpieczyć uszkodzone dachy na budynkach gospodarczych i mieszkalnych - przekazuje bryg. Marcin Betlej rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Najwięcej interwencji odnotowano w powiatach:

  • rzeszowskim,
  • jarosławskim
  • i brzozowskim.

Na szczęście nikt nie został ranny.

- Apelujemy o ostrożność. Jeżeli nie musimy wychodzić z domu, pozostańmy tam. Tam jesteśmy najbezpieczniejsi. Wychodząc na zewnątrz pamiętajmy, aby unikać terenów zadrzewionych. Nie wchodźmy do parków, do lasów. Złamana gałąź bądź drzewo może zrobić komuś krzywdę. Pamiętajmy o tym, aby nie parkować samochodów pod drzewami i pod reklamami wielkopowierzchniowymi - apelują strażacy.

Upamiętnili słynną ławeczkę patriotyczną
Sonda
Czy boisz się silnego wiatru?