Wieża widokowa k. Rzeszowa. Widoki na Magdalence zapierają dech! [Zdjęcia]

2021-10-19 11:15
Wieża widokowa k. Rzeszowa. Magdalenka [ZDJĘCIA]
Autor: AP Wieża widokowa na wzgórzu Magdalenka k. Rzeszowa przyciąga mnóstwo osób.

Wieża widokowa na wzgórzu Magdalenka k. Rzeszowa przyciąga mnóstwo osób. Nic dziwnego. Widoki, jakie rozpościerają się z wieży zapierają dech w piersiach, a dzieci mogą skorzystać z nowoczesnego placu zabaw.

Magdalenka to punkt widokowy, z którego możemy zobaczyć Rzeszów, czy Łańcut. To najwyższe wzniesienie w okolicy (399 m n.p.m.) Widać również okoliczne szczyty jak Chełm, Bardo, Wilcze, Klonową Górę. Przy odrobinie szczęścia i dobrej widoczności zobaczymy również szczyty Tatr. W 2020 roku powstała na Magdalence wieża widokowa, która ułatwia obserwacje. Ma 15 metrów wysokości, znajduje się na niej również luneta obserwacyjna. Przy wieży znajduje się plac zabaw, dlatego miejsce przyciąga sporo rodzin z dziećmi.

Tuż obok wieży znajduje się kościółek pw. św. Marii Magdaleny. Według legendy książę Jerzy Ignacy Lubomirski miał go ufundować w ramach odkupienia za zabójstwo.

Okolica wieży widokowej zapiera dech w piersiach. Nic dziwnego, że przyciąga mnóstwo osób, nie tylko w weekendy, ale też w dni powszednie. W wakacje Magdalenka przeżywała istne oblężenie. Pomimo tego, że na zewnątrz jest już chłodno, okoliczni mieszkańcy wcale nie rezygnują z odwiedzania wieży widokowej.

Aby przejść do galerii, kliknij w zdjęcie.

Sonda
Czy w Rzeszowie mamy wystarczająco dużo zieleni?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE