WSTRZĄSAJĄCY apel kolbuszowskiego ratownika. Chodzi o koronawirusa

2020-03-23 12:53
Karetka
Autor: ESKA INFO Katowice. Mężczyzna podpalił się na osiedlu przy ul. Zbożowej

Po tym, jak dwóch ratowników z Kolbuszowej a także pielęgniarki i lekarze trafiło na kwarantannę, jeden z ratowników postanowił zamieścić apel w mediach społecznościowych.

- Dzisiaj 2 naszych ratowników zostało objętych kwarantanną... Wszystko tylko dlatego, że osoba z najbliższego otoczenia pacjenta nie powiedziała, że kilka dni wcześniej wrócił z zagranicy... - informowali w poprzednim tygodniu kolbuszowscy ratownicy.

Jeden z ratowników medycznych wystosował po tym incydencie dramatyczny apel, by nie oszukiwać ratowników medycznych, czy lekarzy. Wpis zdobył ogromną ilość reakcji na Facebooku.

- No i są ... Kolejni ratownicy medyczni, pielęgniarki i lekarze...Wszyscy z naszego szpitala... Tak... Nas też to dotyczy... Zamknięci na kilka dni (oby), bo kolejnemu członkowi rodziny, której udzielaliśmy pomocy zapomniało się, że wrócił z zagranicy... LUDZIE!!!!! Co do Was przemówi? Kara finansowa? Ograniczenie Wolności? Czy naprawdę chcecie, żebyśmy wszystkich takich bezmyślnych ludzi zgłaszali policji, jako zagrażających zdrowiu i życiu? Nie tylko Wy macie rodziny, plany... My też mamy do kogo wracać i chcemy to robić nie znosząc całego syfu tego świata do swoich domów... Dzięki Wam dojdziemy do momentu, że wzywając pomocy będziecie zdani sami na siebie... Życzę powodzenia wtedy - nie pomogą krzyki, wyzwiska, powtarzanie Nam do czego i dla kogo jesteśmy... Nie pomogą również składki, które na nas płacicie... Kto będzie silniejszy - PRZEŻYJE... Waszymi kłamstwami wracamy co do czasów prawa silniejszego... Zgadnijcie kto przetrwa?.... KOGO WTEDY OBARCZYCIE WINĄ?...Na pewno nie siebie - winny będzie rząd, politycy, dyspozytor, zespół z karetki, ale nie Wy - Drodzy Ubezpieczeni... Na najbliższą i tę bardziej odległą przyszłość - kolejny raz - POWODZENIA ( nie tylko Wam ale i sobie)... Bo może uda mi się wrócić po dyżurze do domu... - napisał Wojciech Machowski.

Ratownicy medyczni w całej Polsce biorą udział w akcji #NieKłamMedyka. Ratownicy chcą zapobiec sytuacjom, w którym ktoś wzywa karetkę i zataja, że złe samopoczucie może być spowodowane przez koronawirusa. 

TU KUPISZ "Super Express " w trakcie kwarantanny!

Koronawirus: gdzie szukać pomocy? Lista szpitali i oddziałów zakaźnych

Jak rzeszowianie spędzają kwarantannę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE