Wybory na prezydenta Rzeszowa. Konrad Fijołek do rzeszowian, by „stanęli do boju, aby nie oddać miasta w obce ręce”

 Konrad Fijołek wspólnym kandydatem opozycji na prezydenta Rzeszowa. Jestem gotów walczyć o to miasto, bo to miasto kocham
Autor: BIP Rzeszów / Mach240390 Wikipedia Konrad Fijołek wspólnym kandydatem opozycji na prezydenta Rzeszowa. "Jestem gotów walczyć o to miasto, bo to miasto kocham"

Rzeszów jest najważniejszy – to hasło wyborcze Konrada Fijołka, który startuje w przedterminowych wyborach prezydenta Rzeszowa. Wśród filarów swego programu wymienił tworzenie miejsc zieleni, parków i skwerów, budowę ścieżek rowerowych i biegowych, poprawę funkcjonowania komunikacji miejskiej. Zaapelował do rzeszowian, by „stanęli do boju, aby nie oddać miasta w obce ręce”.

Konferencja prasowa odbyła się w piątek, 9 kwietnia na jednym z parkingów w pobliżu rzeszowskiego Ratusza. Fijołkowi towarzyszyło grono jego współpracowników, którzy trzymali plansze z najważniejszymi punktami jego programu wyborczego.

- Dziś jest bardzo ważny dzień, dziś ruszamy na walkę o Rzeszów. Ruszamy do walki o to, aby nie oddać naszego miasta w ręce ludzi z zewnątrz. Ruszamy do walki, dlatego że dla nas Rzeszów jest najważniejszy – oświadczył Fijołek.

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa przypomniał, że jego kandydatura zjednoczyła wszystkie partie opozycyjne, w tym m.in. KO, PSL, Polska2050 Szymona Hołowni. Fijołek powtórzył, że jest jedynym kandydatem z Rzeszowa. „Nigdy stąd nie wyjechałem, bo Rzeszów był, jest i będzie dla mnie najważniejszy” – zadeklarował. Zaznaczył, że dla jego kontrkandydatów ważniejsze były często m.in. kariery w rządzie czy w parlamencie. Zdaniem Konrada Fijołka ważne jest właśnie to, aby nie oddać Rzeszowa w obce ręce.

- To my rzeszowianie w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat budowaliśmy Rzeszów, budowaliśmy sukces tego miasta. To my rzeszowianie zbudowaliśmy sobie ten dom, zbudowaliśmy sobie Rzeszów. A dziś ludzie z zewnątrz, politycy z Warszawy chcą nam ten dom urządzać, a przecież to my wiemy, co dla Rzeszowa jest najważniejsze – podkreślił.

Według kandydata, gdy prezydentem zostanie „osoba z zewnątrz” będzie słuchała swoich politycznych mocodawców w Warszawie, a nie rzeszowian. „O tym, co w Rzeszowie trzeba będzie zrobić będzie decydował albo pan premier (Jarosław) Kaczyński, albo Zbigniew Ziobro, którego kolegą partyjnym jest pan Marcin Warchoł” – zaznaczył Fijołek.

Zaapelował do rzeszowian, żeby „stanęli do boju, aby nie oddać miasta w obce ręce”. Mówiąc o filarach programu ocenił, że to „fronty walki” o Rzeszów. Wśród najważniejszych punktów programu Fijołek wymienił m.in. rzeszowską zieleń. Dodał, że będzie budował ścieżki rowerowe i biegowe, zagospodarowany ma też być brzeg Wisłoka. Powtórzył, że chce uporządkowania przestrzeni miejskiej, dzięki planom zagospodarowania przestrzennego na miarę XXI wieku. Zapowiedział poprawę funkcjonowania komunikacji miejskiej oraz nowe rozwiązania transportowe w tym m.in. budowę łącznika al. Rejtana z ul. Maczka. Sztandarową inwestycję w programie Fijołka ma być budowa aquaparku na osiedlu Staromieście. W programie kandydata jest też powołanie rzeszowskiej rady biznesu.

- To tylko filary i najważniejsze fronty tej walki. Rzeszowianie musicie nam pomóc, musimy powalczyć o Rzeszów, aby nie oddać go w obce ręce – mówił Fijołek.

Dotychczasowy prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc zrezygnował z urzędu 10 lutego br. Wybory zaplanowane zostały na 9 maja br.

Super Raport 09.04 (Goście: Barbara Nowacka - KO, prof. Ewa Marciniak - politolog, UW) Sedno Sprawy: Grzegorz Cessak
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE