Zaczaiły się w pokrzywach! Mogą napędzić stracha. Leśnik sfotografował je w Bieszczadach

i

Autor: pixabay.com Zaczaiły się w pokrzywach! Mogą napędzić stracha. Leśnik sfotografował je w Bieszczadach

Co za zdjęcie!

Zaczaiły się w pokrzywach! Mogą napędzić stracha. Leśnik sfotografował je w Bieszczadach

2023-07-03 14:40

Podczas wakacyjnych wędrówek w Bieszczadach możemy natknąć się na różnego rodzaju faunę i florę. Na profilu Nadleśnictwa Cisna pojawiło się zdjęcie, które u niektórych może wręcz wywołać gęsią skórkę. Wśród pokrzyw skryły się zaskrońce.

Leśnicy opublikowali na profilu Nadleśnictwa Cisna zdjęcie ukazujące pokrzywy oraz chroniące się w nich zaskrońce! "A wśród pokrzyw… tajne spotkanie" - opisali fotkę leśnicy.

Zaskrońce to węże, które są najczęściej spotykane w Polsce. Najbardziej pospolite są zaskrońce zwyczajne, występujące pod łacińską nazwą natrix natrix. Posiadają żółte plamy z tyłu głowy, osiągają do półtora metra długości.

Lubią wybierać tereny blisko wody, ponieważ świetnie w niej polują! Ich przysmakiem są gryzonie, żaby i ryby. Zaskroniec zwyczajny nie jest jadowity - nie posiada gruczołów jadowych. Nie jest też dusicielem. Gdy zobaczy człowieka - skłania się ku ucieczce, a nie ku atakowi.

Nie ma więc potrzeby nadmiernie obawiać się zaskrońców, chociaż u niektórych budzą wstręt i strach.

Pod zdjęciem pojawiło się mnóstwo komentarzy internautów: "Koleżanki do teściowej przyszły" ; "W pokrzywach nikt nie będzie przeszkadzał" ; "Niezła gromadka" ; "Brrrr...".

Sonda
Boisz się węży?