Znana jest data pogrzebu Jakuba Procanina. Życzenie zmarłego sprawia, że z oczu płyną łzy

i

Autor: archiwum/MKS "Gamrat- MOSiR" Jasło Znana jest data pogrzebu Jakuba Procanina. Życzenie zmarłego sprawia, że z oczu płyną łzy

Śmierć 26-latka

Znana jest data pogrzebu Jakuba Procanina. Życzenie zmarłego sprawia, że z oczu płyną łzy

2023-02-02 14:27

Nie żyje utalentowany siatkarz z Jasła, Jakub Procanin. Przegrał walkę z rakiem w wieku zaledwie 26 lat. Znana jest data pogrzebu zmarłego sportowca. Jego życzenie sprawia, że z oczy płyną łzy! Zmiast intencji i kwiatów pragnął, by przekazał datki na chorą na SMA dziewczynkę.

Bardzo smutne informacje z Jasła. Nie żyje Jakub Procanin, miał zaledwie 26 lat. Klub sportowy MKS "Gamrat- MOSiR" Jasło przekazał informacje o śmierci swojego zawodnika.

- Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Zmarł nasz kapitan i największy Wojownik Jakub Procanin. "Proca", nigdy Cię nie zapomnimy. Spoczywaj w spokoju. Wyrazy współczucia dla całej Rodziny - podawał klub.

Nie żyje Jakub Procanin. Znana jest data pogrzebu

Wiadomo już, że pogrzeb odbędzie się w piątek (3 lutego 2023) o godz. 13.30 w kościele parafialnym w Sobniowie, msza zaplanowana jest na godz. 14.00. Po niej nastąpi odprowadzenie zmarłego na miejsce pochówku. Jak poinformowała rodzina Jakuba, jego życzeniem było, aby zamiast intencji na mszę oraz kwiatów przekazać datki na chorą na SMA 9-miesięczną Marysię z Tarnowa. Podczas pogrzebu zostanie wystawiona puszka.

Młodego siatkarza pokonał rak. Diagnozę usłyszał prawie 7 lat temu - rak tkanki miękkiej kości lewej ręki. Nie zamierzał się jednak poddawać. Rak był bezlitosny - w 2020 roku konieczna była amputacja lewej ręki. Założono zrzutkę, by kupić "Procy" protezę. To się udało! Młody siatkarz wrócił na treningi siatkówki. Niestety, rak znów zaatakował. W środę 1 lutego 2023 roku młody siatkarz przegrał walkę z chorobą. Odszedł w wielu zaledwie 26 lat.

Bawił się w żołnierza i postrzelił siostrę
Sonda
Czy boisz się śmierci?