Zobacz, czym będą jeździć podkarpaccy policjanci. Dostali NOWE radiowozy! [ZDJĘCIA]

2020-12-02 8:59 ap
Zobacz, czym będą jeździć podkarpaccy policjanci. Dostali NOWE radiowozy! [ZDJĘCIA]
Autor: KWP Rzeszów

9 nowych radiowozów otrzymali podkarpaccy policjanci. Ich wartość to ponad 1,1 mln! Jeszcze w tym tygodniu samochody trafią do komend, komisariatów i posterunków policji na Podkarpaciu. Jak wam się podobają? Zobaczcie galerię zdjęć.

Jakie samochody zakupiono dla policjantów? Wśród najnowszych samochodów, jakie otrzymali podkarpaccy policjanci jest 8 pojazdów typu SUV. To oznakowane radiowozy HYUNDAI TUCSON z napędem 4x4, wyposażone w benzynowe silniki 1.6 T-GDI o mocy 177 km. Koszt zakupu jednego takiego samochodu to blisko 116,3 tys. zł. Dziewiąty samochód to pojazd patrolowy typu Volkswagen Transporter T6. To oznakowany radiowóz z silnikiem diesla o pojemności 2.0, mocą 150 km i automatyczną skrzynią biegów. Koszt tego pojazdu to ponad 203 tys. zł.

Dalsza część artykułu poniżej wideo:

Potężna akcja CBŚP w Bydgoszczy! Broń maszynowa i maczety. Co tam się działo?!

6 radiowozów zakupionych zostało z połączonych środków samorządów i Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020. 3 pozostałe w całości sfinansowały samorządy miast i gmin. Radiowozy trafią do  komend powiatowych w Dębicy, Stalowej Woli, Jarosławiu oraz Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. Trzy pozostałe radiowozy Hyundai zostały zakupione ze środków pochodzących w całości od samorządów, pojazdy te trafią do KMP w Rzeszowie, KPP w Sanoku oraz KPP w Jaśle. Oznakowany furgon Volkswagen Transporter sfinansowany został w połowie ze wspólnych środków Gminy Tarnobrzeg i Urzędu Marszałkowskiego oraz środków z Programu Modernizacji Policji. Radiowóz trafi do komendy miejskiej w Tarnobrzegu.

Czytaj też: Przerwa w dostawie wody w Rzeszowie 2.12.2020. Gdzie nie będzie wody? Sprawdź!

Jak wam się podobają? Zobaczcie zdjęcia: